אוכל לכלבים – לשמור על תזונת הכלב

איך שומרים על תזונה נכונה אצל כלבים? בעלי כלבים רבים שואלים את עצמם את השאלה הזו, והם בודקים לא פעם סוגים רבים ושונים של מאכלים כדי להבין מה הכלב שלהם הכי אוהב, וכיצד הוא מגיב לכל אחד מהמאכלים שהוא מקבל. עם זאת, חשוב להבין שלא תמיד הגיוון רצוי – ולעומת זאת יש מקרים שבהם הוא דוקא רצוי וטוב. אז איך יודעים מה ומתי? הנה כל מה שחשוב לדעת על אוכל לכלבים.

בחרו מוצרים אחידים

הכלל הבא אולי לא יישמע לכם אינטואיטיבי וודאי שרובנו לא היינו רוצים שכך תיראה שגרת הארוחות שלנו, אך כלבים צריכים לקבל מגוון אחיד פחות או יותר של מזון – הן מטעים בריאותיים והן מטעמים הנוגעים לכללי התנהגות. כדי לבחור את המוצר הטוב ביותר עבור הכלב שלכם, מומלץ להתייעץ עם וטרינר לפחות פעם אחת – ואם יש באפשרותכם לעשות זאת, לחזור אליו פעם נוספת לאחר כמה חודשים כדי לבדוק כיצד הוא הגיב למזון שבחרתם לקנות לו.

מתי כן כדאי לגוון?

חטיפים הניתנים לכלבים כתמריצים הם בדרך כלל סיבה טובה לגיוון וגם לחינוך, אולם אין להפריז בהם וחשוב לא להעמיס על מערכת העיכול של הכלב. בייעוץ עם רופא ובתנאי שנעשו בדיקות רגישות למאכלים הללו, ניתן לתת לכלב מדי פעם חטיפים כמו גבינה, גזר, נגיסי עוף וכיוצא באלה.

ומה אם מחירי המזון יקרים מדי?

ראשית חשוב לקחת בחשבון שגידול כלבים, ממש כמו כל אחריות אחרת, הוא תובעני ודורש – וגם אם תזניחו את הפן הכספי ותרכשו אוכל לכלבים שאינו איכותי, תפגעו בבריאותו של הכלב לאורך זמן, מה גם שהדבר ידרוש מכם ככל הנראה טיפולים רבים שעלותם גבוהה בעתיד. לכן גם אם רכישת המזון לכלבים מקשה עליכם כלכלית, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה ולהבין מה אפשר ומה אי אפשר להעניק לכל שלכם – בהתאמה מיוחדת לגזעו, לגילו ולמצבו הבריאותי, ובמידה וניתן לרכוש מזון מעט זול יותר כמו פרו נייטיב לכלבים (ובאישור וטרינר בלבד), תוכלו לשקול לעשות זאת.