חקירה במשטרה סמים – איך זה מתבצע

אחת העבירות השכיחות ביותר בספר החוקים היא עבירת סמים. מאחר ומדובר באחד התחומים הקשים ביותר בכל מה שקשור להתמכרויות, ומאחר ומדובר בעבירה פלילית מאוד משמעותית, אין זה מפתיע שחלק גדול מהעבירות הפליליות מתייחסות באופן כזה או אחר לסמים, בין אם זה גידול, שימוש, מכירה והפצה.

במהלך השנים הגישה של המדינה לגבי חקירה במשטרה סמים השתנתה בצורות שונות. כיום יש נטייה לא לרדוף מעשנים קטנים ולא לפגוע באנשים שאין להם עבירות פליליות והם לא מוגדרים כאנשים פליליים, כל עוד הם משתמשים בסמים שמוגדרים קלים או בכמויות מאוד קטנות של חומרים לא חוקיים. אך בכל מה שקשור להפצה, מסחר, דברים שנחשבים הרבה יותר רציניים ומשמעותיים, הרי שכאן אנחנו יכולים בהחלט לראות התייחסות שונה לגמרי של המדינה.

הסיבה לכך היא די פשוטה, המדינה לא רוצה לעורר סחר ושימוש בסמים, ואם גורמים נזק משמעותי לסוחרים, אז באופן טבעי זה יגרום נזק גם למשתמשים, ויכול להביא לירידה בכמות הסמים שנכנסת ונסחרת בתוך ישראל.

כיצד מתבצעת חקירה במשטרה

חשוב להבהיר, גם מי שנאשם בעבירות סמים כאלה ואחרות, צריך לקבל ייצוג משפטי הולם, החל משלב החקירה ובוודאי בשלבים מתקדמים יותר. הוא צריך לקבל ייצוג על ידי עורך דין פלילי שמתמחה בתחום ויכול לספק לו את כל הכלים והמידע אשר יעזרו לו להתמודד עם הרשויות.

חשוב לציין עוד נקודה, חקירה בנושא לא יכולה להתחיל כך סתם, אלא אם יש סיבה, עדות, ראייה או כל דבר שמאלץ את המשטרה לפעול בנושא. היא צריכה לקבל את האישורים הנדרשים לכל שלב ושלב בחקירה, והכל צריך להתבצע על פי חוק, על מנת שלא יגיע למצב בו השוטרים עוברים בעצמם על החוק.