כלי עבודה חשמליים- כללי זהירות

הקדמה הטכנולוגית אשר נותנת את אותותיה בכל רבדי החיים, משפיעה בין היתר על כלי העבודה המוצעים כיום. בעוד שעבר כלי העבודה היו כלים פשוטים, ללא מנגנונים חשמליים, הרי שכיום ניתן למצוא לא מעט כלי עבודה חשמליים, אשר העבודה באמצעותם הופכת להיות יעילה יותר, קלה יותר ואיכותית יותר. אולם, חשוב מאוד לזכור שכאשר משתמשים בכלי עבודה חשמליים, רצוי מאוד להקפיד על כללי בטיחות וזהירות בכדי שלא להיפגע משימוש לא תקין בכלי העבודה הללו או מכל דבר אחר אשר קשור אל החשמל.

כלי עבודה חשמליים- במה מדובר?

כיום בקטגוריית כלי העבודה, ניתן למצוא מגוון רחב של כלי כבודה חשמליים ולא חשמליים. כלי עבודה חשמליים הם כלי עבודה הדורשים טעינה חשמלית או חיבור אל הזרם החשמלי, על מנת לבצע את פעולתם. לרוב, על ידי הפעלת המכשיר באמצעות חשמל, ניתן לממש לא מעט מטרות שונות בצורה קלה ונוחה בתחום עבודות שיפוצים, עבודות בנייה ועוד. ניתן למצוא כיום לא מעט כלי עבודה חשמליים כגון: מקדחה, מברגה, מסור גרונג, מלטשת אקצנטרית ועוד. לכל אחד מהכלים החשמליים הללו יש ייעוד ומטרה וחשוב להתאים כל כלי עבודה לצורך מטרתו וייעודו. כמובן שבשימוש בכלי העבודה הללו, יש צורך לנקוט בכל כללי הבטיחות הנדרשים על מנת שלא להינזק או להיפגע.

מהם כללי הבטיחות הרלוונטיים בעת עבודה עם כלי עבודה חשמליים

כאשר מדובר בעבודה עם כלי עבודה חשמליים, הנה כמה כללים שיסייעו לכם לשמור על הבטיחות:

  1. חשוב מאוד לחבר את המכשיר החשמלי למקור חשמל תקין. מקור חשמלי בעייתי יכול לגרום לקצר חשמלי או התחשמלות
  2. חשוב מאוד שלא לעבוד בכלים חשמליים בידיים רטובות
  3. חשוב שלא לעבוד בכלים חשמליים המחוברים לחשמל ברגליים יחפות
  4. חשוב מאוד לדעת בטרם משתמשים במכשיר, כיצד בדיוק משתמשים בו, היכן מפעילים אותו והיכן מכבים אותו, על מנת שלא יוסב נזק לאדם העובד בו
  5. אין להשתמש בכלי עבודה חשמלי במקום בו יש מתח גבוה
  6. אין להשתמש בכלי עבודה חשמלי בסמוך למים זורמים. 
  7. יש להפסיק את פעולת המכשיר במקרה זו ישנה בעיה כלשהי באספקת החשמל התקינה