אלמנים לניצולי שואה – דעו את הזכויות

ניצולי שואה זכאים במקרים רבים לקבל רנטה מגרמניה. מדובר על תשלום שמוגדר כפיצוי בגין הסבל שעברו בני עמנו במהלך מלחמת העולם השנייה בגרמניה תחת הממשלה הנאצית. במידה ואתם שייכים לאוכלוסייה זו או שהנכם קרובי משפחה מדרגה ראשונה לניצול שואה אתם יכולים להיות זכאים גם כן. לרוב בני זוג של ניצולי שואה יוכלו ליהנות מזכויות אלו אף לאחר מותו של בן הזוג שהינו ניצול שואה. המשמעות של הדבר הזה הינה שהאלמן יהיה זכאי לקבל את הרנטה אף לאחר שנפטר בו זוגו שהיה ניצול שואה.

כיצד נדע את הזכויות?

חשוב לזכור כי זכויות לאלמנים של ניצולי שואה אינן ניתנות לנו במידה ואיננו דורשים אותם בהתאם לנהלים. המשמעות של הכלל הזה הינה שעלינו להיות ערניים ביחס לזכויות שמגיע לנו לקבל בהתאם לכללים ולחוקים. פעמים הפרוצדורה מורכבת והניצול שעשוי להיות זכאי לקבל את הזכויות מוצא את עצמו בסיטואציה מורכבת בה הוא אינו מסוגל להוכיח את הזכאות שלו. הוא מתמודד מול מצב בו הוא אינו מסוגל לממש את הזכויות שלו בגין מורכבות טכנית או חוסר ידע. כדי לדעת מהן הזכויות שמגיע לנו לקבל חשוב להיעזר בגורמים שהינם מומחים לנושא זה. מדובר על אנשי מקצוע מתחום עריכת דין שמייצגים לקוחות מול הממשל הגרמני וכן מול המוסד לביטוח לאומי שעוסק במתן מענה סוציאלי לתושבי המדינה.

אלמנים, גם לאחרי מותו של ניצול השואה

חשוב לדעת שגם לאחר מותו של ניצול השואה עדיין יכול בן הזוג להיות זכאי לקבל רנטה וזכויות נוספות בגין היותו בן זוג של ניצול שואה. לכל מקרה לגופו תיבדק הזכאות לפיצויים מגרמניה ויוכל הניצול או בו זוגו לממש את מה שמגיע לו בהתאם לנתונים.