איך תדעו אם החתול שלכם לא אוהב את החול שבארגז שלו

החלטתם לאמץ לראשונה בחייכם חתול מתוק? אין ספק כי מדובר על החלטה טובה ומבורכת, וודאי גם הילדים שלכם ייהנו מלגדל ולשחק עם החתול המתוק. נוסף לפינוקים והמשחקים עם החתול החדש, עליכם לזכור כי מוטלת עליכם האחריות לדאוג לבריאותו ולכל צרכיו הבסיסיים, וביניהם גם להכין ארגז קטן עם חול מיוחד לחתולים.

אם אתם תוהים מדוע חתולים זקוקים לארגז חול בבית וכיצד תדעו איך לבחור חול שהחתול יאהב, ריכזנו במאמר הנוכחי את כל התשובות לכל השאלות הללו, נוסף למידע וטיפים שכדאי לכל אוהבי החתולים לדעת.

 

מה המטרה של חול לחתולים?

חתולים נחשבים לחיות מחמד עם מודעות גבוהה לאסתטיקה וניקיון, עובדה שניתן לראות כיצד חתולים מנקים את הפרווה שלהם במשך זמן ארוך. הודות לתכונה הזו, חתולים מעדיפים לעשות את צרכיהם באופן כמה שיותר נסתר וחבוי, ולכן החול משמש אותם כמו שירותים בהם הם מתפנים בכל זמן שהם צריכים.

לאחר עשיית הצרכים החתולים דואגים לכסות את "הראיות", אך הריח כמובן שאיננו נעלם ולכן נוסף לבחירת חול איכותי ומתאים לחתול, חשוב לבחור חול שינטרל את הריח במקביל לניקיון ארגז החול בתדירות גבוהה ושוטפת.

 

סוגים של חול לחתולים

  • חול פשוט – זהו החול הבסיסי ביותר שניתן למצוא בכל מקום, אך כיוון שהוא מגיע בשקית אטומה וחדשה ניתן להיות בטוחים כי מדובר בחול נקי שאין בו מזהים ומחלות.
  • חול סופג – חול מיוחד בעל תכונות ספיגה גבוהות, כך שהצרכים נספגים בחול והריחות מנוטרלים.
  • חול מתגבש – זהו חול שהופך מיד להיות מוצק לאחר מגע עם צרכי החתול, כך שניתן לפנות את החול שהתגבש בקלות מבלי להחליף את כל החול בארגז.

 

יש לזכור כי המטרה הסופית היא לבחור חול שהחתול שלכם יאהב כך שיסכים לעשות בו את הצרכים, ולכן כדאי להתייעץ עם חנות חיות מקצועית המתמחה בשיווק חול לחתולים.