איך הדברה ירוקה עובדת?

לכל פתרון בדבר הדברת הבית או הרהיטים מפני מזיקים קיימת גם זו הירוקה. אפשר לקרוא לה תרופת סבתא שכן הם תמיד יבואו ללא חומרים כימיים שנרצה להימנע מהם אלה בצורה ירוקה וטובה יותר עבור בני הבית והמקום הרצוי לניקיון.

> קרא על שיטות טיפול בטרמיטים

אז איך הדברה ירוקה עובדת?

דרך נוחה מאוד ולא מצריכה יותר מידי בלאגן היא לקחת בצל, ולקלף אותו על או ליד המקום הנגוע בחרקים או תולעים. התולעים כשמריחים את הבצל או שהם מתים או לא מתרבים וכך בורחים ממקום מחבואם החוצה.

עוד דרך ירוקה וטובה להיפטר מתולעים ומזיקים בבית היא לקחת את פריט העץ המידה והוא קטן ולהכניס אותו למקום קירור. אם הלהיט גדול מידי וודאי שזה לא יהיה הפתרון אך במידה והוא קטן וכן אפשר להכניס אותו אל תוך מקום קירור והקפאה, זה יהיה מצויין כדי לגרש משם את כל האורחים שהגיע בכלל בלי שום הזמנה מצידנו.

מה העלות של הדברה

בגלל ריבוי הרהיטים הקיימים ברוב הבתים בישראל ובעיקר רהיטי עץ למיניהם, קיימים המון מדבירים שישמחו לעשות בשבילכם את העבודה הלא נעימה הזו ולהרחיק ממכם לתמיד את התולעים ושאר המזיקים בבית.

העלות משתנה מאחד לשני כמובן אך מחירם נע בין 150 שקלים להגברה נקודתית לעד 300 שקלים וקצת יותר לאזור רחב וגדול יותר. הדברה ירוקה טרמיטים למשל כוללת של כל הבית והגינה יכולה להיות קצת יקרה יותר ולהגיע לסכומים לא נחמדים כמו 2000 שקלים להדברה מקצועית ויסודית ויותר.

למה חשוב להדביר את הבית בהדברה ירוקה?

כמו בכל דבר בחיים ובכל פעולה חשוב מאוד שהיא תהיה טבעית ולנסות כמה שיותר להימנע מתחליף כימי שיכול לפעמים לעשות יותר נזק מאשר לתת פיתרון. אם בהדברה עסקינן ברור שההדברה הירוקה אסתטית יותר לסביבה ומביאה פחות גירויים וריחות בלתי רצויים לבית ולבגדים.

אם אפשר לטפל בתולעים על ידי הזרקת נפט או בנזין למקום מושבם ומנגד ישנה את האפשרות לקחת בצל או קירור הפריט וכך להרוג את המזיקים הרי שכדאי יהיה להשתמש באפשרות השניה גם מבחינה בריאותית.