איך מבצעים איטום לחדרים רטובים?

איטום חדרים רטובים

חדרים רטובים הם חדרים שיש בהם רטיבות ולחות כמו חדרי אמבטיה, שירותים, מרפסת שירות ומטבח. הימצאותם של המים, הצנרת והלחות עלולה ליצור השלכות על הקירות ועל האריחים ולגן קיימת חשיבות גבוהה לאטום אותם כראוי הן במהלך הבנייה והן אחת לתקופה.

איך מבצעים איטום לחדרים רטובים?

קיימות כמה שיטות לביצוע איטום לחדרים רטובים, אך הדבר החשוב הוא להתאים את השיטה למציאות בשטח.

קיימת אפשרות לבצע איטום באמצעות חומרים צמנטים המבוססים על דרך הכנת הבטון, מלט וחול. כמו כן יש אפשרות לאיטום בשיטה הביטומנית, חומר זה מבוסס על זיקוק של נפט גולמי אשר יוצר חומר איתן ובעל גמישות רבה. 

הופעת עובש על הקירות 

אם נראות נקודות של עובש שמתפתחות בדרך כלל תוך זמן קצר גם לפטריות, יש לטפל בכך ללא דיחוי כיוון שבני הבית נושמים את הרעלנים הללו ומדובר בדבר שהוא מסוכן לבריאותם.

בשלב ראשון יש לשפשף את כל הקיר מהעובש ומהפטריות, לאחר מכן יש למרוח את כל המשטח בחומרי אטימה ייעודיים כמו חומרי איטום אקריליים וזאת כדי שלא יחדרו מים בעתיד. 

מעל שכבה זו צובעים את כל הקיר בצבע אשר מכיל גם הוא חומרי איטום וכך יוצרים הגנה מפני היוצרות מחודשת של העובש. 

הגורמים לבעיות האיטום בחדרים הרטובים 

חשוב לאטום באופן מוקפד את הקירות שלא נאטמו כראוי בעת הבנייה ובנוסף לכך לוודא שהגג אטום כראוי כדי שלא תהיה נזילה של מים מהגג לתוך הבית. גורם נוסף שעלול לגרום לרטיבות הוא זליגה מהצנרת שממוקמת מעבר לקיר ולכן יש לוודא שלא קיימת נזילה.

באריחים שאינם אטומים ממלאים את החריצים ואת המרווחים כראוי באמצעות רובה איכותית בכולם ובאופן סיסטמטי. 

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

General
דניאל זריהן

הכל על שעוני דניאל וולינגטון

אחד התכשיטים הפונקציונליים שכבר לא זוכה לתשומת הלב הראויה לו הוא שעון היד זה נחשב לתכשיט למרות התפקיד שהוא ממלא משום שהוא מלווה אותנו בכל

קרא עוד »
General
דניאל זריהן

למה נשים אוהבות פרחים?

החידה הקדומה הזו: למה נשים אוהבות פרחים? מהדהדת במוחם של אלפי גברים וסקרנים שלא מצליחים למצוא תשובה לשאלה הזו. אז ככה, האמת היא שיש לזה

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor