סאב מוגבר – כי כל בר שמחזיק מעצמו חייב אחד כזה

המאמר באדיבות http://ms2000.co.il

סאב מוגבר הוא אחד המוצרים המוכרים ביותר בעולם הסאונד. לאדם מן השורה שנהנה להקשיב למוזיקה, אין כל כך את ההבנה איך משתלבים הצלילים ואלו רכיבים אלקטרוניים אחראיים לכל צליל שהוא שומע.

אבל בפועל, במשרד האחורי הרכיבים עובדים קשה כדי ליצור חוויית שמיעה איכותית ומדויקת. כל רכיב אחראי על קבוצת צלילים אחרת. הם כמובן אמורים להיות בקצב אחיד כדי שזה ישמע כמו שיר אחד ולא כמנגינות חסרות פשר. 

אז מהו סאב מוגבר ולמה כל בר שמכבד את עצמו צריך דבר כזה? המשיכו לקרוא כדי לדעת. 

סאב מוגבר – למה אתם צריכים אחד כזה?

סאב מוגבר הוא רכיב אלקטרוני שניתן לרכוש והוא אחראי על כל החלק של צלילי הבס הנמוך. אם אתם ממש רוצים להבין על מה מדובר, נסו את התרגיל הבא. דברו בקול רם ואז נסו לומר את אותו משפט בטון שקט יותר ויותר, עד למצב שאתם לא מצליחים להשמיע שום קול, במקום זאת אתם משתעלים. זהו הטון הנמוך ביותר שלכם.

הא ממה? במוזיקה ישנם צלילים שנמצאים דווקא באותו מקום שהקול שלכם נגמר או קצת מתחתיו. הם צריכים להישמע עמוקים ושקטים, אבל להישמע. אחרת? חסר בהרמוניה הכללית של המוזיקה. 

בדיוק בשביל זה יש את הסאב המוגבר. למעשה, הכלי הזה אחראי על יצירת אווירה נכונה משום שהוא משמיע את הקולות בעלי הטון הנמוך בצורה טובה. הוא מדגיש את אותם צלילים נמוכים ועמוקים ובכך משפר את חוויית השמיעה וגם את חוויית השמיעה במקום.

לכן, אם יש בר ברשותכם, סאב מוגבר זה מצרך חובה כדי ליצור את האווירה שאתם רוצים.