פינוי ירושות – ברגישות ובמקצועיות

המאמר האדיבות פינוי בזמן פינוי דירות.

מי שקיבל דירה או בית בירושה, חושב על כמה אופציות. האחת היא למכור את הנכס, השנייה היא להשכיר אותו והשלישית היא לשפץ את הנכס.

בשלושת האופציות יש לבצע בשלב ראשון פינוי של הנכס ורק לאחר מכן להשלים את התכנון המקורי.

פינוי ירושות 

מי שמקבל נכס בירושה, שמח מאד כיוון שיש לו כעת נכס שהוא יכול להשתמש בו לצרכיו. אך חייב קודם כול לפנות את מלוא הציוד הקיים בו. זו משימה לא פשוטה כיוון שכל חפץ וכל רהיט מזכיר את האדם הקרוב שהיה גר בבית זה בעבר כמו סבא וסבתא היקרים.

לכן האופציה המועדפת היא להזמין חברת מקצועית אשר עובדיה פיתחו מיומנות בתחום זה והם יודעים כיצד לטפל בכל פריט שקיים בבית. כאשר מבצעים פינוי ירושות מוודאים מהם הפריטים שהיורש מעוניין לשמור כמו ספרים מסוימים, מזכרת שהמשפחה הביאה מעיר הולדתם, מסמכים חשובים, אוסף ייחודי של בולים או מטבעות ועוד. 

לאחר מכן, המומחים של פינוי ירושות עוברים על כל מה שקיים בבית ומחליטים מה בר שימוש ואפשר למכור אותו, או לתרום אותו ואילו חפצים כבר אינם שווים ויש לזרוק אותם. בהתאם להחלטות הללו מבצעים את הפיצול ומעבירים למשאית את המוצרים התקינים ולמכולת הזבל את כל האשפה.

הבית מתרוקן לחלוטין 

לאחר עבודה של כמה שעות של פינוי ירושות – ברגישות ובמקצועיות, מתחילים לראות את הרצפה של הבית. פתאום הבית נראה גדול ללא הריהוט הכבד שהיה בו, השולחנות והמזנון שתפסו חלק ניכר משטחו. 

ליורש די קשה לבצע את העבודה הזו הן פיסית ובעיקר לאור הקשר הסנטימנטלי לפריטים הללו. הסיוע של אנשי המקצוע בתחום זה מסייע לו מאד והבית מתרוקן לחלוטין.