תיקים מעור – האם שווה להשקיע?

תיק הוא אחד מאביזרי האופנה שאמורים להתאים לסגנון הלבוש ולהשתלב בצורה מושלמת עם ההופעה הכללית. עם זאת, חשוב לזכור, כי תיק חייב להיות גם נוח, איכותי ופרקטי. התיק סוחב משקל די משמעותי מידי יום ולכן חשוב שהוא יהיה עשוי מחומרים חזקים ואיכותיים. בנוסף לכך, אסור לשכוח שיש לשים דגש גם על המראה החיצוני שלו – שיהיה יפה ומרשים ובעל מראה יוקרתי.

איך בוחרים תיק?

כאשר נכנסים לחנות תיקים, בדרך כלל יקפוץ מול העיניים תיק מסוים. במקרים רבים, יהיה זה התיק אותו תבחרו לקנות בסופו של דבר. אז כיצד בוחרים אותו? קודם כל, יש לשים לב לבחור בתיק נוח. הרי הוא אמור לשמש לצורך יום יומי וחייב להיות נוח לשימוש. עם זאת, לא צריך לוותר על תיק בעל עיצוב מדליק וכזה שיהיה כיף ונחמד להשתמש בו לאורך זמן. בנוסף, חשוב לבחור בתיק בעל עיצוב קלאסי שלא תלוי באופנה משתנית על מנת שהוא יוכל להשתלב עם כל סגנונות הלבוש ויתאים לכל אופנה.

תיק סינטטי, תיק מעור ומה שבניהם

קיים בשוק מגוון גדול של תיקים. חלקם עשויים מחומרים סינטטיים וחלקם עשויים מחומרים טבעיים. התיקים הסינטטיים יהיו עשויים מבדים שונים ובדרך כלל יהיו בעלי מראה ספורטיבי ופשוט יותר, כמו תיקי צד מסוגים שונים. לעומת זאת, התיקים שמיוצרים מעור, הינם בעלי מראה אלגנטי ויוקרתי בהרבה. על כן, אם התיק נרכש לצורך שימוש יום יומי ובשילוב עם לוק ספורטיבי, יש לבחור בתיק פשוט יותר וכזה שישתלב עם המראה הרצוי. אך אם מדובר בתיק שנרכש עבור אירועים מיוחדים או שהוא אמור להשתלב עם מראה אלגנטי יותר, מומלץ ללכת על תיק מעור.

מה לשים לב כשקונים תיק מעור

כאשר קונים תיקי עור חשוב לשים לב כי הוא באמת עור אמיתי איכותי ולא מוצר באיכות נמוכה. איך עושים זאת? העור האיכותי הוא בעל מגע מחוספס והמראה שלו אינו אחיד לגמרי. לעומתו, העור הפחות איכותי, עובר עיבוד אגרסיבי שגורם לו להיראות אחיד ובעל מגע סינטטי ופלסטיקי. בנוסף, עור לא איכותי נוטה להתקלף עם הזמן לעומת עור איכותי שרק משתבח ככל שעוברות השנים.