ניסאן ליף וטסלה מודל y מי עדיפה

המעבר אל רכבים חשמליים הוא כזה שנעשה ליותר ויותר בולט עם השנים. גם ארץ שיראל לא נשארת מאחור, והיבואנים מחלים להכניס דגמים התחלתיים של רכבים חשמליים לצד כל יתר הרכבים שאר פועלים על הדלק המזהם והפחות ידידותי לסביבה מהרכבים החשמליים. אלו שני דגמים בולטים שדובר עליהם רבות הם של ניסאן וחברת טסלה tesla, וכאן יש את הצורך לערוך השוואה כדי להבין מי מבין אלה תיקח את המלוכה.

הכל אודות ניסאן ליף

הישראלים כבר מכירים היטב את הרכבים של ניסאן, ולחברה הזו יש קהל קונים מרוצה ונאמן. בין כל הדגמים שכבר מוכרים היטב ואף אהובים מאוד הולך להיות גם דגם אחד חדש נוסף, שהוא רכב חשמלי לחלוטין בשם ניסאן ליף. הדגם הזה הוא נמכר ומשווק על ידי ניסאן כבר משנת 2010, אבל הדגם החדש הוא כזה שמגיע עם מקצה שיפורים של ממש ועם תג מחיר של 165 אלף שקלים לצרכן בארץ.

השדרוגים כוללים את סוללה וטווח נסיעה הרבה יותר טובים, ניסאן ליף החדשה מגיעה עם סוללה של 40kWh שמספקת טווח של 270 ק"מ ומנוע 110kw (147 כוחות סוס) שמאפשר להגיע מ-0 ל-100 קמ"ש ב-7.4 שניות בלבד.

טסלה מודל Y

טסלה חשפה את מודל ה-Y  שלה כבר בתחילת השנה, כאשר הדגם הזה הוא של רכב מסוג SUV משמע רכב שטח.הדגם הזה צפוי לצאת לשיווק רק בשנת 2020 והוא אמור להיות בשלוש גרסאות שיגיעו עם שלושה תגי מחיר שונים. הדגש מבחינת טסלה בדגמי טסלה מודל ה- y הללו הוא מבחינת זמינות הרכישה שלא רק עבור אנשים בעלי הון, כאשר תג המחיר יהיה נוח בהרבה מן הדגם הקודם שיצא והיה יוקרתי.

מלבד זאת, כל דגם הוא כזה שיכיל יותר שיפורים מבחינת הביצועים ככל שעולים במחיר, הרכב הוא כזה שאר מגיע מצויד עם תכונה נפלאה של טייס אוטומטי, תוספת לשני מקומות ישיבה נוספים, והאפשרות של רכב שיהיה בסופו של רגולציה הכרחית – אוטונומי.

מה הכי עדיף? את זה יהיה ניתן לדעת בצורה טובה יותר רק לאחר ששני הדגמים יהיו כאלה אשר נמצאים על כבישי הארץ באופן רשמי, אז יהיה ברור המחיר לצד אופי הנסיעה בכבישי הארץ הצרים.