חברות סיעוד – אילו שירותים הן יספקו לכם ואילו לא

בישראל פועלות כמה וכמה חברות סיעוד פרטיות. לאור העלייה בתחולת החיים ובצורך בפתרונות ובשירותים ייעודיים, אין להן תחליף. עם זאת, נחוץ לדעת אילו שירותים מספקות חברות סיעוד ואילו לא. 

שעות סיעוד לזכאי ביטוח לאומי 

שירות חשוב שמספקות חברות סיעוד כולל למשל מענה לזכאי ביטוח לאומי. עבור בני גיל הזהב שזכאים לקצבת סיעוד, מטעם המוסד לביטוח לאומי, חברות סיעוד מספקות מטפלות ועזרה, על פי תנאי הזכאות. יחד עם זאת, אם ביטוח לאומי לא מאשר שעות סיעוד, חברות סיעוד לא יוכלו לספק את השירות ללא עלות (ניתן לקבל את השירות כפרטי, בתשלום). 

השמה של עובדים זרים 

ישנן חברות סיעוד אשר מסייעות בהשמה של עובדים זרים לצורך טיפול סיעודי. החברות הללו מסייעות בחלק מהפרוצדורות מול הרשויות, אך זה לא מחליף את מעורבות המטופל או בני משפחתו. למשל, חברות סיעוד אינן יכולות להיחשב למעסיקים יחידים (המטופל נחשב גם הוא למעסיק). כמו כן, חברת סיעוד לא מתחייבת שתוכל למצוא פתרון טיפולי ליום החופשה של העובד הזר המגיע על פי חוק.

דיור מוגן או בית אבות 

על פי רוב, חברות סיעוד הן חברות נפרדות ביחס לפתרונות המגורים לגיל הזהב (בתי אבות, דיור מוגן). ישנן חברות סיעוד שמסייעות בהשמה לבתי אבות רגילים או סיעודיים, אולם השירות עצמו ניתן בנפרד. כלומר, אפשר לפנות באופן ישיר לבית אבות שנראה לכם, להגיע להתרשמות, להירשם, להצטרף. 

עוד דבר שחשוב לכם לדעת: חברות סיעוד לא מספקות מגורים לעובדים זרים וגם לא לקשיש עצמו. עובד זר שמתגורר עם המטופל זכאי על פי חוק לקבל חדר למגורים ואפילו תנאים סוציאליים מלאים (כמו כל עובד ישראלי). 

אולי יעניין אותך גם מחלקה סיעודית בפתח תקווה