מה זה odt ולמה הוא כה פופולארי?

פעילות ODT זה בעצם קיצור של המילים Out Door Training. הכוונה היא לפעילות אשר היא מתקיימת מחוץ למקום העבודה. 

זוהי לא סתם פעילות שמיועדת לצוותים לימי גיבוש. מדובר על פעילות הרבה יותר מיוחדת אשר נהגתה ותוכננה על ידי אנשי מקצוע ונתפרה בדיוק לצורך מטרה זו של אימון הצוות בצורה מקצועית כעל מנת לתרום לה מכל הבחינות. אם זה לצורך ייעול ההתנהלות בעסק ואם זה לצורך חיזוק עבודת הצוות והסינגריה בין כולם ואם זה לצורך למידה והתמודדות מול מצבי לחץ או כל מצב בעייתי אחר שעשויים לצוץ בכל מקום עבודה.

להרחבה בנושא, בקרו באתר:

https://www.odteam.co.il/blank-2

מי המציא את הפעילות הזו?

למעשה הומצאה הפעילות על ידי יועצים ארגוניים בשיתוף עם פסיכולוגים אשר יחד עמלו לארגן פעילות אשר כל תפקידה הוא לאמן צוות או קבוצה כאשר הם נמצאים בסביבה פחות שגרתית ולא במקום העבודה המוכר והידוע. פעילות זו הומצאה כבר בשלהי המאה ועשרים. הנקודה הייחודית בפעילות מעין זו היא הצורך בפעילות משותפת של כולם יחד, כאשר ללא הסינרגיה ועבודת הצוות אי אפשר להשלים כלל את המשימות.

מי מנחה את הפעילות ומה היא כוללת?

היות ומדובר בפעילות כל כך מכוונת עם מטרות מוגדרות ובררות, הרי שאי אפשר לבצע אותה לבד ללא הנחייה מקצועית והוראות של אדם המכיר את התחום. בדיוק מסיבה זו יש לפנות אל מנחים שהם בעלי תואר שני והם מוסמכים להנחיה של קבוצות בפעילות מהסוג הזה.

במהלך הפעילות ODT מעבדים יחד עם הקבוצה כמה וכמה פרמטרים. כמו לדוגמא תקשורת בלחץ, מתרגלים עמידה בזמנים, לקיחת אחריות, מנהיגות, שיתוף פעולה, תיאום ועוד פרמטרים חשובים במיוחד לצורך ניהול עבודה נכונה בצוות.

הפעילות משלבת למידה וערכים כאשר הכול נערך באווירה טובה, אווירה משוחררת ונעימה, אווירה הומוריסטית אשר משדרגת את הלמידה ומעצימה את החוויה. לכן, אגב, גם מומלץ לשלב משחקים גדולים לבית ספר שיעניקו ערך מוסף לילדים. הצוות המשתתף בפעילות הזו יוצא ממנו חדור מוטיבציה, מגובש ומלוכד עם הרבה רצון להשקיע ולתרום לעסק בו הם עובדים כולם יחד. חשוב לציין כי מדובר בפעילות אשר עשוייה להתאים לכל צוות בכל הרכב.