כמה עולה הסכם ממון? ומה משפיע על המחיר?

הרעיון של הסכם ממון של זוג כשאתם לא נשואים, עשוי להראות מעט מגוחך. אולי אחת הסיבות שאנשים לא רוצים להתחתן, היא מכיוון שאתם לא מוכנים להסכם ממון רשמי בין שניכם. אז מה בכל זרת כן ניתן לעשות וכמה עולה הסכם ממון?

כמה עולה הסכם ממון? ומה משפיע על המחיר? 

הסכם ממון שנקבע כהלכה, יכול לחסוך לכם עולם של צרות וכאב לב בהמשך הדרך. זה לא מחייב אותכם לשום דבר שאינכם מוכנים אליו, אך הוא מספק השלמה שימושית להסכם המגורים שלכם על ידי קביעת ההנחיות כיצד תתמודד עם הכספים שלכם כשאתה ביחד.

וחוץ מזה, הסכם ממון יספק את התשובות לכל שאלה קשה שעשויה לעלות במקרה שהקשר שלכם יסתיים. הרבה יותר קל לקבל את ההחלטות האלה עכשיו, כשאתם עדיין בשלב מוקדם, ממה שזה יהיה במצב של התפרקות כואבת.

מהו המשפט המקובל בהקשר של הסכם ממון? 

ראשית, חשוב להיות מודע לחלוטין למגבלות המשפט המקובל, מכיוון שיש שפע של מידע מוטעה ברשתות ובאתרים שונים לגבי זה. שנית, הצורך הידוע בהסכם ממון שנעשה אצל אורי גנור, הוא טוב להמשך חיים שלווים ורגועים.

הסכם ממון לידועים בציבור 

בניגוד לאמונה הרווחת, יחסי ידועים בציבור אינם זהים לנישואים. אתם בטח חושבים לעצמכם; "ובכן, כמובן שלא" – אבל מה שאינכם מבינים הוא, כי במערכת יחסים ידועים בציבור, אין שוויון רכוש ואין זכויות ירושה אוטומטיות.

משמעות הדבר היא, שאינכם זכאים לחלק בנכס כלשהו שבבן הזוג שבבעלותו, ובמקרה של מוות במסגרת של "ידועים בציבור", לא תהנו אוטומטית מהעיזבון. על מנת לספק אחד לשני הסכם ראוי, עליכם לתת לערוך אותו בקפידה ובשימת דגש לסעיפים החשובים לכם.