עבודות גובה בסנפלינג – חשוב שתדעו את הדברים האלה

צמיחת המגדלים המיועדים למטרות מגורים או מסחר ותעסוקה הגדילה מאוד את הביקוש לעבודות בגובה בימינו. עבודות בגובה נדרשות למטרת תחזוקה שוטפת ומניעת נזקים במגדלים, וכן בגגות של בתים משותפים מפעלים, אנטנות, וכו'. עבודות כאלה נחשבות למסוכנות מבחינה בטיחותית ומיועדות אך ורק למקצוענים בעלי ניסיון והכשרה.

נפילה מגובה רב עלולה להסתיים במוות או פציעה קשה, ולכן לא מומלץ להמר על חיי אדם, אלא להזמין אנשי מקצוע. מקומות גבוהים דורשים תחזוקה שוטפת וכן תיקון תקלות במידת הצורך. העבודות מסכנות גם בעלי מקצוע מיומנים ולכן חשוב להקפיד על כך שביטוח מכסה אותם וגם אתכם, במקרה שחלילה תהיה תאונה ופגיעות בנפש.

להתכונן מראש עושה את ההבדל

כמו כן חשוב לקבל מידע מלא וסרטונים שמתארים את העבודות עצמן, למשל במקרה של ניקוי חלונות גבוהים, כדי שלא ייווצר מצב שבו הניקוי נעשה בחומרים מאיכות נמוכה אשר עלולים להותיר שריטות ונזקים. זכרו: אינכם יכולים לבצע את העבודה בכוחות עצמכם ולכן אתם זקוקים לפועלים מיומנים ולהגנה ביטוחית מפני עבודה לקויה ונזקים מקצועיים. שיטת הסנפלינג מתאימה מאוד לביצוע עבודות גובה ועדיפה על דרכים אחרות כמו העלאת הפועל בסל או מנוף.

זאת מאחר שהגולש יורד מהגג ומדובר בעלויות נמוכות בהשוואה לשיטות האחרות. לפני התקשרות עם החברה חשוב לדעת עליה כמה שיותר פרטים ולקבל המלצות מחברים ומכרים. יש לקיים פגישה עם נציגי החברה לפני החתימה על החוזה ולקבל מענה לכל השאלות המקצועיות וכמובן שגם לברר עלויות לוחות זמנים וביטוח.

איטום בסנפלינג

עבודת גובה בסנפלינג כוללת גם ביצוע איטום בגבהים, על ידי פועל אשר גולש מגג הבניין. האיטום נדרש במקרים בהם יש נזילות או בעיות איטום ומעבר מים שמזיקים לקירות הבניין. הבעיה יכולה לנבוע גם מקיר חיצוני שנמצא סביב החלון, בשל גומיות שחוקות או חומרי איטום לקויים. בעיה אחרת היא הצפה במסילת הניקוז.

עבודות איטום בסנפלינג יעילות במיוחד במקרים כאלה ונחשבות זולות באופן יחסי. לכן הן מומלצות במיוחד לשם תחזוקה שוטפת של הבניין או במקרים בהם מתרחשות תקלות אשר הזנחתן מאיימת על מצבו הפיזי. 

קראו גם על עבודת אינסטלציה בסנפלינג.