מזגן עילי או מזגן מיני מרכזי? במה לבחור

המאמר באדיבות קרייזמן מוצרי חשמל

בישראל שוררת טמפרטורה גבוהה במשך רוב ימי השנה, ולכן מזגן הוא כלי חיוני והכרחי כדי להתגבר על עומס החום, בבית וגם במקום העבודה. מספר המגזנים הנדרשים לדירת מגורים ולמשרד תלוי בגודל החלל וכמות החדרים, וגם התקציב שלכם, והאופציות העיקריות הם מזגן עילי ומיני מרכזי. מזגן עילי הוא יחידה בודדת, ואילו מזגן מיני מרכזי מיועד לקירור 2-3 חדרים במקביל. לפני ההחלטה כדאי לבדוק קודם כל את מבנה הדירה (או המשרד) ואיזה הכנות יש בקירות להתקנת מזגן. היעדר הכנה מתאימה מצריך שיפוץ מיוחד ומעלה מאוד את העלויות ויש לקחת זאת בחשבון. השיפוץ עלול לגרום נזקים אחרים למבנה ולהגביל את האפשרויות שלכם.

שיקולים נוספים בבחירת מזגן

השאלה הראשונה היא כמה חדרים תרצו למזג. אם מדובר באחד בלבד, אז אין ספק שתבחרו במזגן עילי. מזגן כזה יענה על כל דרישותיכם כאשר מדובר בדירה קטנה. אבל כאשר יש ילדים בבית, כדאי לזכור שמגיע להם ליהנות מקירור בימים חמים ולדאוג לכך שגם החדר הפרטי שלהם יהנה מהמזגן. אם אתם מעדיפים מזגן מיני מרכזי – תצטרכו למצוא נקודות חשמל ותשתית מתאימה לחיבור בכל אחד מהחדרים הרלוונטיים, או לשלם גם עבור עבודת הכנה להתקנה. פרמטרים אחרים הם בקרה ושליטה במזגן וכיבוי מרחוק באמצעות WIFI  אם מישהו שכח לעשות זאת, וגם עלויות צריכת חשמל והספק המזגן. 

פנייה לחברה אמינה

בשוק יש כמה חברות מזגנים וכל אחת מנסה להציע מבצעים והטבות שונות. כדאי לקנות אך ורק מחברה ידועה שמחזיקה במלאי מותגים ידועים וגם מציעה התקנה בבית הלקוח תוך זמן קצר מרגע הרכישה. מומלץ לבחור בחברה שנציגיה יוכלו לענות לכל שאלותיכם ולהציע שירות אדיב ואמין.