טופס להחזרי מס – איזה טופס מתאים לשכירים?

האם ידעתם? אם אתם עובדים שכירים ייתכן כי אתם זכאים להחזרי מס מהמדינה. עובדים שכירים משלמים את המס היישר לקופת במדינה, אולם הם לא תמיד מודעים לכך שלמעשה שילמו עודפי כספים, ועל המדינה להחזיר להם אותם. כאן נכתוב על טופס להחזרי מס – איזה טופס מתאים לשכירים?

אולי מגיע לכם החזר כספי?

את גובה תשלום המס קובעים באופן פרטני לכל שכיר, זאת נעשה גם באמצעות חישוב מדרגות מס.. מן הסתם עובדים שכירים אשר מקבלים כל חודש שכר גבוה, יהיה עליהם לשלם מס גבוה יותר.

אל תשלמו יותר ממה שצריך

אין זה פשוט לחשב  האם מגיע לאותם שכירים החזר מס, התשלומים אותם הם משלמים על דרך שגרה, עלולים להיות גבוהים יותר ממה שאותו שכיר אמור לשלם. אם למשל עובדים שכירים עבדו רק שבועיים במהלך החודש, יש לנכות ממנו מס, דבר זה מתבצע באופן אוטומטי, כך שכירים רבים משלמים מעבר למה שהיו אמורים לשלם.

בקשה להחזרי מס מהמדינה

שכירים הזכאים להחזר מס, יצטרכו לבצע גם בדיקה האם הם באמת זכאים לכך. בנוסף יש לצרף מסמכים לפיהם ניתן להוכיח כי השכיר שילם מס מעבר למה שהיה חייב, ויש לצרף את כלל הטפסים הרלוונטיים לנושא..

טופס להחזרי מס – איזה טופס מתאים לשכירים?

שכירים יכולים להגיש בקשה להחזר מס, אך לפני כן יהיה עליהם למלא טופס 1301/135. הטופס הנ"ל הוא למעשה דין וחשבון הרלוונטי לכל שנת מס. והיה ואתם אכן זכאים, צרפו לטופס המחאה מצולמת..

היכן מורידים את הטופס?

מומלץ לפנות לחברת שירותים פיננסיים שהיא למעשה חברה להחזרי מס, הם יודעים כיצד למלא את הטופס, ותפקידם לבדוק האם החזרי מס אכן מגיעים לכם, וכיצד מטפלים בבקשה. בנוסף אפשר להוריד את הטופס מהאינטרנט.