כך תבחרו גרניק לשטיפה

גרניק הינו מכשיר איכותי לשטיפה, שיודע לייצר לחץ מים בספיקה רבת עוצמה. אך מכיוון שיש הרבה יותר מאשר סוג אחד של גרניק לשטיפה, הרי שצריך לדעת באיזה אופן בוחרים. ואגב, לא רק את המכשיר עצמו צריך להתאים לצרכים שלכם. אפשר לבחור שלל אביזרים ותוספים שאחראים לטיב התוצאה, כך למשל דיזות נבחרות, אקדחי אחיזה ועוד. 

לשימוש ביתי או לשימוש מקצועי 

את צומת ההחלטה הראשון שצריך לקבל אפשר להגדיר כך: שימוש פרטי ביתי לעומת שימוש מקצועי. סוג של גרניק לשטיפה שמתאים לשימוש ביתי, כגון למשל צורך ניקוי החניה, פחות יתאים לשימוש עבור מפעלים או קבלנים או ספקי שירותי ניקיון ושטיפה (שצריכים יותר עוצמה).

בדקו כמה בר המכשיר נותן 

אפשר למצוא גרניק לשטיפה שיודע לתת 100 בר, סוג אחר ייתן מאות בר ואפשר להגיע גם לרמה של 1000 בר. 100 – 200 בר יכולים להספיק לשימוש ביתי או מזדמן. גרניק שמגיע ל-300 – 500 בר יכול להתאים למגוון רחב של שימושים, למשל לפתיחת סתימות ביוב, שטיפת חזית בתים משותפים, ניקוי קירות חוץ מלוכלכים. 

ניידות המכשיר 

בכל מכשיר שטיפה, וגרניק איננו יוצא מן הכלל, צריך לבדוק את המידות, את המשקל ואת יכולת הנשיאה. ישנם דגמים ניידים וקלים לשימוש, שיכולים לאפשר ביצוע ניקוי נייד, בשטחים נרחבים וללא מאמץ. 

בדקו את הספיקה 

פרמטר חשוב שצריך לתת עליו את הדעת הוא יכולת הספיקה המכסימלית של המכשיר. הספיקה נמדדת בכמות ליטר מים שהמכשיר יודע לספק לכל דקה של הפעלה. 

גרניק עם שירות ואחריות 

לסיום, עדיף לבחור את מכשיר השטיפה בהתאם לחלקים שהוא מסופק עימם (כגון דיזות) וכן טווח האחרית והשירות שמגיע מצד הספק. למידע אודות מכונות קיטור מים