מה כולל ביטוח דירה?

אנשים רבים בוחרים לעשות ביטוח לדירה וזאת משום שבדירה יש שלל דברים שיכולים לקרות כמו למשל גניבה של רכוש, נזק למבנה, נזקים לצד ג' ועוד, שהנזקים הכספיים עבורם יכולים להיות משמעותיים ביותר. 

מה זה בכלל ביטוח דירה

ביטוח דירה זהו ביטוח אשר עושים לדברים שונים הקשורים לדירה בה גרים בשכירות או דירה שבבעלות האדם. הביטוח כולל כיסוי שונה לנזקים ודברים מהותיים כמו ביטוח לתכולה של הדירה, ביטוח למבנה, ביטוח צד ג' ועוד, כאשר יש הבדלים בין חברות הביטוח והפוליסות גם מבחינה של מה כוללת הפוליסה והחרגות אם יש וכמובן העלויות השונות שהן נגזרות בין היתר של הכיסוי.

אילו נזקים מכסה ביטוח הדירה

ביטוח דירה כולל כיסוי לנזקים שונים ונרחבים כמו למשל:

  • נזק למבנה כתוצאה משריפה, פגיעת ברק, הצפות, נזקי צנרת ומים ועוד.
  • תכולה שניזוקה בשריפה, שיטפון ועוד כולל גניבה ופגיעה ברכוש.
  • נזק לצד ג' הן לגוף והן לרכוש של צד ג'.
  • ביטוח עבור פגיעה בעובדי משק בית כמו עוזרת בית, מטפלת וכדומה.

מה כדאי לקחת בחשבון בכל מה שקשור לביטוח הדירה

המחיר של ביטוח לדירה הינו שקלול של דברים שונים למשל האם הביטוח הוא רק של מבנה או גם של תכולה, האם יש ביטוח צד ג' או ביטוח עובדי משק בית כדומה. בנוסף עלות הביטוח נגזרת ממיקום הדירה גם מבחינה של האזור בארץ וגם של העיר, הקומה בה ממוקמת הדירה, האם יש סורגים או מערכות הגנה אחרות, שווי תכשיטים ורכוש במידה ויש כיסוי של התכולה וכדומה. כדאי לוודא שהכיסוי של הביטוח תואם ויכסה את הנזק הפוטנציאלי בגינו עושים את הביטוח כדי לא להגיע למצב שמשלמים סתם ולא מקבלים כיסוי הולם או משלמים יותר מדי ללא סיבה אמיתית.

למידע נוסף על ביטוח דירה, היכנסו לאתר של קיינס.