מה זה יהלום סינטטי?

כל גבר יודע שההחלטה ברכישת טבעת נישואין לבת הזוג כרוכה בעניין כלכלי לא פשוט, כיוון שההוצאה על טבעת אירוסין המשובצת יהלומים יכולה להיות גבוהה מאוד – כך שלעיתים ישנם גברים שמעדיפים לדחות את הצעת הנישואין מסיבות כלכליות, לפחות עד שיוכלו לחסוך מספיק כסף כדי להעניק לאהובתם את טבעת הנישואין שהיא תמיד חלמה עליה.

התפתחות הטכנולוגיה של היום מאפשרת לכל אחד לרכוש טבעת יהלום יפה ואיכותית, בין אם מדובר על תכשיט לשימוש אישי או תכשיט המשמש להצעת נישואין, זאת הודות ליכולת להכין יהלום סינטטי בתנאי מעבדה.

מהו יהלום סינטטי?

מדובר על אבן יהלום שנוצרה באמצעות ציוד משוכלל ומתקדם, שזה מדמה את תנאי השטח הטבעיים שמתרחשים בעומק האדמה לצורך יצירת יהלומים. מכאן ניתן להבין כי יהלום סינטטי הוא יהלום שנוצר במעבדה ולא יהלום שנכרה מהאדמה בטבע, אך חשוב לזכור כי אין מדובר ביהלום מזויף או חלילה לא אמיתי – אלא רק ביהלום שיוצר בתנאים מלאכותיים.

מה ההבדלים בין יהלום טבעי ליהלום סינטטי?

ההבדל המרכזי בים יהלום סינטטי ליהלום טבעי הוא בתהליך הייצור, כאשר כאמור יהלום מלאכותי נוצר במעבדה ואילו יהלום טבעי נוצר בעומק האדמה באמצעות לחצי אטמוספרה מתאימים. משום כך את היהלום הסינטטי אין צורך לכרות מתוך האדמה, ולכן  תהליך הייצור שלו נחשב לפשוט וקל יותר לעומת תהליכי כרייה וכמובן איתור יהלומים טבעיים בעומק האדמה.

מה היתרונות של יהלומים סינטטיים?

מכיוון שיהלומים סינטטיים מיוצרים בתנאי מעבדה וניתנים לייצור באופן חופשי ללא תלות באיתור וכרייה של היהלומים מהאדמה, העלות שלהם נמוכה בצורה משמעותית לעומת יהלומים טבעיים. ולכן רכישה של יהלום מלאכותי תהיה קלה ונוחה יותר עבור אלו שרוצים לרכוש טבעת אירוסין במחיר זול.