מה זה PLA +?

 הוא אחד החומרים הנפוצים כיום, בהדפסות תלת ממדיות. בשל הפולריות ההולכת וגדלה שלו, כבר החלו להגיע שדרוגים, שמן הסתם זוכים לביצועים משופרים. אז מה זה PLA + ומה חשוב לדעת לגביו. 

חומר ייעודי להפקת מודלים ודגמים 

כמו מרבית החומרים שמשמשים במדפסות תלת מימד, PLA + הינו חומר במצב מוצק, שניתן לחמם אותו, להפוך אותו לנוזלי (ולכן ניתן להדפסה). לאחר מכן, הוא מתקרר ונעשה למוצק. את החומר הזה ניתן לרכוש בגלילים של חוט אחיד, בעל מרקם נוח לעיבוד, שיכול לעבוד עם מדפסת ייעודית להפקת מודלים ודגמים. 

מה מיוחד ב- PLA

הבחירה בחומר שבעזרתו מדפסים צריכה להישען על סוג המודלים המודפסים, על מטרת ההדפסה ומאפייניה. מה שמיוחד עם PLA + זה שקודם כל מדובר בחומר צמחי. יצרנים מפיקים אותו מחומרים שונים כגון עמילן, רכיבי תירס, תפוחי אדמה, גידולי סוכר וכו'. כלומר, מדובר על חומר שמתאים להדפסות אך הוא גם ידידותי לסביבה. הוא מבוסס על חומרים ביולוגיים ולא על רכיבי תעשיית הנפט. ביחס לפלסטיק רגיל, זהו חומר די נוקשה ובעל פחות גמישות. החומר נעשה נוזלי בטמפרטורה נמוכה יותר מחומרים פלסטיים כגון ABS כלומר את המודלים שמייצרים עדיף לשמור בצל ולא בשמש ישירה או בטמפרטורות גבוהות. 

החומר, שידוע גם כ- Polylactic acid הוא פולימר אורגני, שיתרונו לסביבה הינו יכולת פירוק. שלא כמו פלסטיק רגיל, זהו חומר שלא יתפורר למרכיבים זעירים שמתפזרים בטבע ונשארים כפי שהם לפרק זמן ארוך ביותר. לרוב, על מנת להקשיח את ה-PLA מוסיפים אליו חומרים כגון סידן שתורמים לעמידות המודלים. אם אתם מעוניינים בהדפסות תלת ממדיות אך חשוב לכם לקדם ערכים סביבתיים ולהקטין את טביעת האצבע של פליטת הפחמן, זהו הפתרון המתאים.