אילו מאווררים מתאימים ללולים?

המאמר באדיבות www.lahavmeir.com

אם אתם מחפשים אוורור שיספק אוויר צח לתרנגולות שלכם, הרי מן הסתם שאתם מחפשים מערכת אוורור שתוריד מעט את טמפרטורת הלול, תמנע לחות וזיהום אוויר שיגרמו לתרנגולות שלכם נזק רב. מערכות אוורור משופרות יאפשרו לעופות שלכם חיים בריאים וממצים וכמו כן, יקלו עליכם מבחינה כלכלית. עם זאת, מערכת האוורור שלכם צריכה לדעת כיצד לעבוד גם בחורף לצד האלמנטים שלכם לחימום.

אז כשאתם מחפשים מאווררים ללול שלכם, הנה מה שאתם צריכים לחפש

חשוב שתבינו את עקרונות האוורור

אם האוויר בלול שלכם לא הוחלף אפילו ל-24 שעות, דעו כי הנזק יכול להיות גדול מאוד. הרכב האוויר משתנה, ריכוז הפחמן הדו חמצני, האמוניה והגזים מזיקים אחרים יעלו לרמות לא בריאות. יתרה מכך, אוורור הלול תורם גם בכך שהוא מפנה ריחות לא נעימים מן הלול, שכולנו יודעים שיכולים להצטבר. מערכת אוורור ללול מדללת כמו כן גם אורגניזם הנישא באוויר ושומרת על רמה סבילה עבור העופות.

כשאתם מחפשים את המאווררים ללול שלכם עליכם לדאוג שלמאווררים קיימת היכולת לפנות לחות. הסרת הלחות מן הלול יכולה לתרום רבות לעופות שלכם הן מבחינה בריאותית והן מבחינה אסתטית של הלול. כאשר קיימת לחות בלול, הדבר עשוי להתפתח לעובש וטחב, דבר שאתם לחלוטין רוצים להימנע ממנו בלול שלכם. גם בחורף, כאשר החימום פועל ומייצר לחות, דאגו כי המאוורר ימשיך לפנות את הלחות מן הלול.

 השקיעו במערכת האוורור

מערכות האוורור לרוב מתחלקות לשתיים כאשר מערכת אחת מסתמכת על מערכת האוורור הטבעית, ואילו ישנה מערכת האוורור המכנית, הלא הם המאווררים אותם אתם צריכים ללול שלכם. בכדי לספק לעופות שלכם תנאים נכונים של אקלים, גם כשבחוץ האקלים הפוך לחלוטין, מערכת האוורור תדע לתפקד ולהביא את הלול שלכם לטמפרטורה הנכונה עם האקלים הנכון.

אם יש לכם לול, מן הסתם שתרצו להשקיע בחיות הדרות בו. לכן, רצוי שתעקבו אחר ההוראות ותשיגו לעופות שלכם את היחס המגיע להן. הן מבחינת האוורור, הן מבחינת הניקיון והן מבחינת התאורה. בשורה התחתונה, דאגו להם כמו שאתם דואגים לעצמכם.

קראו עוד על: גרילנדה