למה חשוב לעשות ייעוץ מס אמריקני?

המאמר באדיבות Americandocs

כל מדינה בעולם היא בעלת מערכת חוקים משלה גם מבחינה של חוקים בהקשר של עבירות תנועה, חוקים בהקשר של עבירות פליליות וגם מבחינה של חוקי מס. חוקי המס של ישראל ושל ארצות הברית הם שונים ולכן כל אדם שהוא בעל אזרחות אמריקאית בין אם יש לו חשבון בארצות הברית או מחוץ לארצות הברית צריך להגיש לרשויות דוחות. 

דברים שחשוב לדעת בנוגע לחוקי המס האמריקאים

בין הדברים שחשוב לדעת זה שבארצות הברית קיימת חובת דיווח בין אם מדובר על חשבונות המתנהלים במוסדות פיננסים בארצות הברית ובין אם חשבונות המנוהלים מחוץ לארצות הברית אך שייכים לאזרחים אמריקאים. שיטת המיסים האמריקאים מתבססת על דיווח אישי ומקום המגורים אינו רלוונטי, כל אזרח אמריקאי, בעל תושבות קבע וגם בעלי גרין קארד חייבים בדיווח לרשויות, יש כאלו אשר יחויבו גם לדווח על חשבונות זרים.

מדוע חשוב לפנות ליעוץ של מומחה בדיני מיסים של ארצות הברית?

אחד מהדברים שאף אחד לא רוצה ואפילו מפחד שזה יקרה לו זה להסתבך עם הרשויות האמריקאיות ובראשן רשות המיסים אשר נקראת IRS, שכן בעיות בתחום המיסים יכולות להיחשב עבירה פלילית ולהיגמר בקנסות כבדים. לכן קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם איש מקצוע בעל ידע בייעוץ מס אמריקני וניסיון בשוק האמריקאי ובחוקים האמריקאים וזאת כדי להימנע מסיבוכים מיותרים עם הרשויות.

הגשת דוחות, מתי, איך ולמה

יש לעקוב אחר דרישת רשויות המס ביחס להגשת הדוחות, וזאת עושה איש המקצוע. לרוב מדובר על הגשת דוח אחת לשנה כאשר יש מקרים בהם יש צורך בהגשת הדוחות במדינה ספציפית, כמו כן בעלי חשבון בבנק זר שבחשבון יש סכום גבוה מ- 10,000 דולר, מחויב להגיש גם דוח FBAR, אלו דברים שאיש מקצוע אשר בקיא בחוקים ובדרישות יודע.