בלי ניתוח: כמה דרכים להפסיק לתמיד את הנחירות

המאמר באדיבות אורנה אדריאנסן

אם אתם סובלים מנחירות במהלך הלילה עד כדי כך שאתם מעירים את עצמכם מהשינה או את בן הזוג שלכם, בוודאי ניסיתם לבדוק אלו טיפולים יכולים לעזור לכם.

אז בתחום הזה של הנחירות יש מגוון גדול של פתרונות, חלקם יעילים יותר, חלקם יעילים פחות, אולם בכולם תוכלו לקבל תוצאות מסוימות.

יש גם תרופות סבתא מעניינות. למשל, אומרים שאם צועקים בחדר של אדם שנוחר תוך כדי שינה, הוא יפסיק. זה עובד בחלק מהמקרים. 

אז איך אפשר להפסיק את הנחירות? האם יש שיטות פשוטות ויעילות להפסיק עם הנחירות או שצריך ניתוח בשביל זה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

כמה דרכים להפסיק עם הנחירות:

אם אתם רוצים להפסיק לנחור, עליכם קודם כל להתאזר בסבלנות. למה? משום שפתרונות טובים הם בדרך כלל גם ייקחו זמן. 

לפעמים, הסיבה של הנחירות היא בגלל נזלת שתקועה בסינוסים של האף. האוויר לא זורם בצורה חלקה, הגוף בעצם "מתאמץ" לקחת את האוויר פנימה וכך נוצרת נחירה. 

במקרה שזו הבעיה ניתן להתגבר על זה על ידי תרסיס מי מלח. רססו פעם ביום לכל נחיר שפריץ אחד, מי המלח ממוססים את הנזלת וכך נתיבי האוויר פתוחים לרווחה ואין עוד חרחורים בלילה. 

חשוב להבין שגם אם הנחירות לא מפריעות לכם, סביר להניח שהם מפריעות לשאר בני הבית או לבן הזוג שלכם ולכן, חשוב לפתור את הבעיה בהקדם. 

פתרון נוסף שיכול לעזור לכם זה על ידי שינוי התנוחה במיטה. לפעמים, בתנוחה מסוימת הגוף מתקשה לקבל את צריכת האוויר שהוא זקוק לה ולכן מתחילות הנחירות. כדי להימנע מזה, פשוט שנו את התנוחה במיטה.