כל השלבים בהפקת סרטון תדמית לעסק

הפקת סרטון היא עבודה. אין מה לומר. עבודה קשה אפילו, אפשר לומר. ולכן יש צורך להבין בדיוק מה רוצים מהסרטון, כלומר, מה המטרה שלו, איך הוא אמור להיראות ולאיזה קהל יעד הוא מיועד. כל האמור, הוא בנוגע לסתם סרטון, אך כאשר מדובר בסרטון תדמית לעסק, אזי העבודה חייבת להיות פרטנית ומדויקת בהרבה.

אז אלו השלבים בהפקת סרטון תדמית לעסק – 

  1. סימון מטרה – הגדירו לעצמכם איזו מטרה אמור הסרטון להשיג ומה אתם מעוניינים שיקרה בעקבות הצפייה בסרטון. נסו להתמקד ככל האפשר על מנת שהתוצאה אכן תהיה אפקטיבית.
  2. מה העסק משווק? – זהו נתון חשוב מאוד בעת הפקת סרטון תדמית, מכיוון שזה מה שיקבע את התוכן שיהיה בסרטון וכמובן מה יהיה האורך שלו ואלו הם הפרמטרים שקובעים למעשה את המחיר שיהיה עליכם לשלם בעבור העבודה. 
  3. בניית תסריט – כדאי מאוד להיעזר בקופירייטר אשר מבין בסרטוני תדמית והוא יוכל לכוון אתכם כיצד לבנות את הסרטון – מה לכלול בו, מה לא חייב להיות בו ועל מה אסור לוותר. בקיצור, הוא זה שיגרום לסרטון 'לעבוד'.
  4. קריינות – סרטי תדמית מלווים בדרך כלל בקריינות שמסבירה על העסק, על המוצרים שהוא משווק וכמובן משכנע את הצופים לפנות דווקא אליו.
  5. הסרטה או צילום – עוד שלב שעליכם לעבור הוא ההחלטה אם אתם הולכים על סרטון מונפש – כלומר, סרטון שבנוי מתמונות או על סרטון שבנוי מהסרטות. נקודה זו משמעותית בעיקר למחיר, אך גם לתוצאה הסופית שתתקבל.
  6. עריכת החומרים לסרטון מושלם – השלב האחרון הוא כמובן עריכת החומרים לסרטון. זוהי עבודה של עורך וידאו שמתמחה בעריכת סרטוני תדמית. הוא יקבץ את כל החומרים ויסגור אותם לסרטון יפהפה.

אולי יעניין אותך גם סרטון תדמית באנגלית