מה צריך לדעת ברכישת מיטה וחצי לחדר נוער?

בדרך כלל, ילדים משתמשים במיטות יחיד. זה הגודל הפיזי שהם זקוקים. זוגות, באופן טבעי, משתמשים במיטות זוגיות, מיטות שמאפשרות לשני אנשים מבוגרים לשכב עליהן. 

במהלך השנים נוצרה קטגוריה נוספת והיא מיטה וחצי. הרעיון הוא לאפשר לבני נוער ליהנות ממיטה שהיא יותר גדולה מזו שבה משתמשים ילדים ומצד שני, לא תתפוס שטח נרחב בחדר שלהם כמו מיטה זוגית של מבוגרים (בכל זאת מדובר עדיין בקטגוריית חדרי ילדים), לא תעלה כמו מיטה למבוגרים ובכל זאת הם יוכלו לעשות בה שימוש נוח ואיכותי. 

מיטה וחצי, כפי שניתן להבין, היא מיטה יותר גדולה ממיטה רגילה, אם נניח מיטה רגילה היא ברוחב של מטר, אז מיטה וחצי היא בגודל של מטר וחצי בערך, זה תלוי כמובן בסוג המיטה. צריך לזכור שהיא מיועדת עבור בני נוער שנמצאים בתהליך של התפתחות פיזית, גופנית, ולכן, אנחנו צריכים לוודא שלפחות מבחינת האורך, הם יוכלו לישון במיטה בצורה נוחה ופשוטה. 

כיצד רוכשים מיטה וחצי בצורה נכונה

מעבר לעניין הגודל של המיטה, יש לשים לב למבנה ולעיצוב שלה. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מיטות נוער, החל ממיטות פשוטות שכוללות אך ורק משטח להצבת מזרון, וכלה במיטות שכוללות גם ארגזי אחסון מצעים או אלמנטים אחרים. כמובן שהעיצוב צריך להיות מתאים לחדר של בני נוער. 

דבר נוסף שצריך להתייחס אליו, היא עמידות המיטה, החומר ממנה היא עשויה, וכמובן האופן בו אנחנו יכולים להשתמש בה לאורך זמן. מאוד ייתכן שהנער או הנערה שישתמשו בה בבית הוריהם, ירצו ביום מן הימים לקחת אותה אל דירה שהם ישכרו לפני או אחרי הצבא, לכן חשוב שהיא תהיה ניידת וכן תוכל להחזיק מעמד בשלב המעבר.