יתרונות של אבן שמוט לפיצה

המאמר באדיבות אל מאגו

אם אתם רוצים לאפות פיצה כמו מקצוענים, אתם צריכים את האבן הזו. עדיף שהיא תהיה בתוך הטבון, ככה תוכלו להגיע לתוצאות מושלמות, אבל גם אם לא, בתנור של הבית שלכם היא בהחלט יכולה להשתלב ולשדרג לכם את החוויה של הפיצה הביתית.

כיום, הרבה אנשים אופים לעצמם סוגי מאפים בבית ואחד המאפים הפופולריים ביותר זה כמובן פיצה. אולם למען האמת קשה לשחזר את הטעם של הפיצה האהובה עליכם ולא בגלל שהמתכון שלכם לא טוב אלא בגלל שאין לכם את אותם תנאי אפייה.

אז מה אפשר לעשות? להשתמש באבן שמוט וטבון. מה היתרונות של האבן? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

יתרונות של אבן שמוט לפיצה:

חלק מהטעם של הפיצה, של כל פיצה שנאפית על ידי פיצרייה כזו או אחרת זה העובדה שהיא נאפת על גבי תנור אבן או בקצרה, טבון. הטאבון מעבר להיותו תנור אבן הוא מגיע לרמות חום שתנור ביתי לא מגיע, כך הוא משפיע על הבצק של הפיצה וגם על כל המרקם העליון. הרוטב, הגבינה והתוספות.

בתחתית הטבון יש אבן עליה מניחים את הפיצה. אולי חשבתם שזה סתם אבן, אז זהו שממש לא. מדובר באבן שמוט. אבן שמוט זוהי אבן שקולטת חום ממש כמו ספוג. היא קולטת אליה את החום ופולטת אתו החוצה באופן אוטומטי כך הפיצה מקבלת חום גבוה מאוד בתחתית והיא נעשית פריכה בדיוק כמו שצריך. 

מה שמאפשר את זה לאבן זה החומרים ממנה היא עשויה. את אותה אבן אפשר לשים אפילו בתנור בבית שלכם, ולאפות על גביה פיצה, אין ספק שהתוצאות יהיו טובות הרבה יותר למרות שלא מדובר בטבון אמיתי עם רמת החום הנצרכת. 

אולי יעניין אותך גם טאבונים מומלצים