האם כל רכב יכול לעשות השחרת חלונות?

השחרת חלונות משרדגת את הרכב שלכם, חוסכת דלק ותורמת לבריאות כאשר היא מגינה על הנהג ועל הנוסעים מקרינת השמש. כמו כן היא מחזקת את תחושת הפרטיות והיוקרה של הרכב. ההשחרה אסורה עבור החלונות הקדמיים, מאחר ששדה הראייה של הנהג עלול להיפגע, אבל אפשרית בהחלט עבור החלונות האחוריים ואף השמשה האחורית. מדובר בעבודה למקצוענים בלבד ולא כדאי לנסות לבצע אותה לבד, מאחר שאתם עלולים לגרום נזק לרכב ולשמשות ואז לשלם עבור תיקונים. השיטות העיקריות לביצוע ההשחרה הן באמצעות מדבקות ובאמצעות שימוש בקרני לייזר. הדרך השנייה מחייבת את פירוק החלונות והרכבתם מחדש. 

לאיזה כלי רכב מיועדת ההשחרה

השחרת חלונות לרכב אפקטיבית במיוחד כאשר מדובר ברכב רגיל, סביר להניח שנוסעים בו מדי פעם גם במושב, או במושבים, האחוריים, ולכן חלונות שחוים ישדרגו את חויית הנסיעה ויתרמו לפרטיות ולשקט הנפשי. לעומת זאת רכבי סטיישן מסחריים וכו' אינם זכאים להשחרה מאחר שהחוק אוסר זאת וגם מפני שאתם זקוקים לחלונות האלה כדי לראות את הדרך ולנהוג בביטחה. כמו כן יש מכוניות עם שישה חלונות, ואז כדאי לשקול עלות מול תועלת. המחיר הוא פוקציה של הדגם של מספר החלונות וגודלם. יתכן שאתם נוסעים בו מעט וכמות הנוסעים קטנה ואז אין טעם להשקיע בהשחרה, ואולי גם להתחרט עליה בהמשך. השחרה בלייזר יוצרת מצב בלתי הפיך ואינה ניתנת להסרה. 

פנייה לחברה אמינה

את ההשחרה רצוי ומומלץ לבצע בחרה אמינה ובעלת ניסיון ולאחר קבלת המלצות. אפשר להתייעץ עם נציגיה איזה חלונות כדאי להשחיר ולקבל הצעת מחיר ותנאי תשלום. כמו כן אחריות ארוכה מעידה על אמינות. השחרה במדבקה ניתנת לביצוע גם בבית הלקוח וניתן להסיר את המדבקות בהמשך. 

אולי יעניין אותך גם התקנת מסכים לרכב