איך לשמור על מצבר בריא

הבטרייה של הרכב שלנו (הלוא היא המצבר) היא זאת שמאפשרת התנעה של המכונית והיא שומרת על תקינות הרכב, כמו גם מעבירה חשמל בין אלמנטים שונים במכונית. המצבר של האוטו הוא אלמנט שמחליפים בכול מספר שנים, זאת בהתאמה לאיכות המצבר כמו גם לדרך בה מתחזקים אותו. אם אתם רוצים לשמור על חיי הבטרייה ולא להתקע עם מצבר חלש, כדי שתשימו לב לדגשים הבאים:

תחזוקה

גם מצבר יש לתחזק ויש לעשות זאת בעת שיגיע הזמן לבצע החלפה. בכך אפשר לשמור על קרירות המצבר אשר מידי פעם מתחמם. שמירה על הטמפרטורה הנכונה מבצעים תוך מזיגת מים מזוקקים אל צינורית המצבר. כך הוא יוכל לעמוד בלחצים ובחום גבוה שמתרחש בעקבות התחממות הרכב, בעת הנסיעה.

פעילות

חשוב שהבטרייה של הרכב לא תפעל, ללא צורך. השארת פנסים פועלים מבלי שהרכב יידלק, השארת רדיו פועל ושאר אלמנטים חשמליים – ייגזלו יותר מידי אנרגיה מן המצבר ויגרמו לכך שהוא לא יפעל. לכן יש לוודא תמיד כי החשמל כבוי ברכב, בזמן שאתם לא נוהגים בו.

התאמה

כאשר אתם בוחרים בטרייה לרכב, יש לבחור בטרייה איכותית אשר תהיה עמידה בכול מצב. וודאו כי הבטרייה מותקנת נכון בתושבת שלה וכי היא לא זזה בעת נסיעה בדרכים משובשות. בחירת מצבר מתאים לסוג הרכב, תסייע להאריך את חייו, בעוד שיש לבחור בטריות איכותיות כמו אלה של שנפ, ורטה, בוש, סטארט אפ ועוד. שימו לב כי המצבר מקורי של החברה ואינו זיוף שאינו איכותי.

טיפולים שנתיים

חשוב לוודא כי אתם מבצעים טיפולים שנתיים לרכב וכי בעת הטיפול ממלאים המומחים מים מזוקקים במצבר, בודקים אותו, מחזקים אותו בתושבת ומבצעים החלפה בעת הצורך. בכך לא תמצאו את עצמכם תקועים ללא בטרייה, בצד הדרך. (קראו עוד בנושא: המצבר נגמר מה עושים).

באמצעות מומחים ומוסכים מורשים, כמו גם באמצעות חברות חילוץ והחלפת מצברים – אפשר לשמור על מצבר תקין ורכב נוסע בכול מקום ובכול תנאי.