שאיבת הצפות – האם זה יעיל וכמה זמן זה לוקח?

המאמר באדיבות מור שיקום נזקים

בתור בעלי עסק, אתם בוודאי יודעים היטב כמה זמן, אנרגיה וכסף (כמו גם משאבים אחרים) אתם חייבים להשקיע על מנת לוודא שלא יקרה בעסק שלכם שום אסון.

אסון פירושו אבדן בזמן ובכסף יקרים, מה שאומר שעל מנת לעמוד ביעדים העסקיים שהצבתם לעצמכם – תוך כדי התגברות על המתחרים שלכם – אתם חייבים לעשות הכול על מנת לתכנן סביבה שבה הסיכוי שתיתקלו באסון שואף לאפס.

אך בתור בעלי עסקים, אתם גם בוודאי יודעים היטב שתכנונים לחוד ומציאות לחוד. 

לפעמים קורים אסונות גם לאחר הכנה קפדנית במטרה למנוע אותם.

במאמר זה אנחנו נספר לכם על פתרון יעיל במקרה שתיתקלו, חס וחלילה, באסון בעסק שלכם בדמות הצפה. הפתרון הזה נקרא שאיבת הצפות, והוא יכול להציל את העסק שלכם ולעזור לכם להחזיר אותו לתפקוד מלא תוך זמן קצר.

מה זה שאיבת הצפות?

בין אם מדובר על אסונות טבע כגון סופות גשם ובין אם מדובר על אסונות מעשה ידי אדם, הצפה של מים במבנה עלולה לגרום לשיתוקו ולהפסקת הפעילות המתבצעת בו.

שאיבת הצפות היא למעשה סדרה של פעולות שאיבה אשר מבוצעת על בסיס מערכת שאיבה שבכוחה לעמוד בפני כמויות אדירות של מים, ואשר מאפשרת את הפינוי המהיר והיעיל של המים המציפים את המקום.

שאיבת הצפות – מהן הדרכים השונות לביצוע המשימה?

  • ביובית – למכשיר הביובית יש משאבת מים חזקה במיוחד, ויחד עם זאת מדובר על מכשיר שקל מאוד לנייד אותו ממקום למקום, והוא אף ניחן במקור אנרגיה עצמאי. יחד עם זאת, ביובית יכולה לשאוב עד לעומק של חמישה עשר מטרים בלבד.
  • משאבת טבולה – מדובר על משאבה מכאנית לגמרי, שלא מצריכה תפעול אדם, מה שהופך את התפעול שלה לזול יותר. החיסרון של משאבה זו הוא שהיא זקוקה למקור חשמל חיצוני.