למי פונים עבור התקנת מרזבים

מרזב מהווה רכיב הגנה חיוני מאוד בכל גג. המרזב מאפשר למים להסתלק מהחלק העליון של המבנה ולהתנקז בקרקע הסמוכה אליו. העדר מרזב יפגע בצורה חמורה בגג הקיים כבר עם בוא הגשם הראשון. את עבודת התקנת מרזב יבצע גגן מקצועי ומנוסה ועל כן, חשוב מאוד שלא לבחור בכל איש מקצוע באשר הוא עבור התקנת המרזב, אלא לוודא כי מדובר על איש מקצוע מיומן ומוסמך שיודע מה הוא עושה בכל שלב ושלב. חשיבותו של הגגן לא נמדדת רק באיכות ההתקנה אלא גם בהבנת הקשר אשר מתקיים בין מבנה הגג ובין סוגו לבין הניקוז הנדרש.

מתי מומלץ להתקין מרזב?

מומלץ שבעל המקצוע יבצע את התקנת המרזב בעונת הקיץ בתקופה יבשה שבה אין גשמים וכך בעצם לא תהיה סכנה כלשהי שמים יצטברו על הגג עד לסיום ההתקנה של המרזב או שהעובדים בגובה שמצויים על הגג יפגעו באופן כלשהו. מכיוון שהחורף הישראלי לרוב לא ידוע כחורף קשה כל כך, לא מעט ישראלים שאננים בקשר להתקנת מרזב בגג שלהם, אולם, חשוב מאוד שכל אותם ישראלים יבינו שמספיק יום אחד של מבול חזק ומתמשך בכדי לחולל פגיעה משמעותית בכל קיר יבש במבנה. המשמעות של גג מוצף היא נזק ישיר ועובדתי למבנה שתיקונו יהיה יקר מאוד והדרך להימנע מכך היא ללא ספק להקדים את הביצוע לחודשי הקיץ. חשוב לזכור כי המרזבים לא רק מנקזים מים אלא גם תורמים לניקוז מבוקר. כאשר המים מנוקזים בבית אחת הם עשויים לפגוע בשטח שבתחתית המבנה מה שעשוי להיות: הפרגולה שלכם, הגינה שלכם או אפילו שער הכניסה לבית.

בין אם מדובר על התקנת מרזב פנימי ובין אם מדובר על התקנת מרזב חיצוני  חשוב מאוד לפנות לגגן מקצועי ומנוסה בתחום שמבצע את העבודה בצורה מקצועית וכמובן בטוחה. למידע בנושא החלפת מרזב