ראיתם מודעה למכירת קרקעות? אלו הדברים שחשוב שתבדקו

בישראל יש נהירה המונית לנדלן, את זה כולנו יודעים היטב. הרי כולנו מכירים את המשפטים של ההורים שלנו החוזרים על עצמם לא פעם ולא פעמיים על המשמעות והחשיבות של אחיזה בקרקע בתור מה שמבטיח הכנסה יציבה לאורך החיים, שנים קדימה. אבל, כאשר אנחנו מדברים על רכישה של נדלן, גם אם מדובר על מה שרבים עושים אותו, אין זה אומר שלא צריך להפעיל שיקול דעת על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים בצורה נכונה בנכס הנכון. כדי לקבל שורה של החלטות נכונות, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הזו. בנתיים, ערכנו לכם רשימה קצרה שתעזור לכם להבין מה הדברים שחשוב לברר לפני שאתם יוצאים לרכישה של קרקע זו או קרקע חקלאית אחרת. 

אז מה הדברים שצריך לשים אליהם לב 

כאשר אתם מתעניינים בקרקע חדשה למכירה, אלו הדברים שכדאי להתייחס אליהם לאורך תהליך הרכישה: 

  • חשוב לברר האם מדובר על קרקע המיועדת לבניה ואם כן לאיזו בניה: רכישה של קרקע לבד היא כמובן לא מה שמכניס לכם כסף לאחר מכן ומחזיר את ההשקעה. לכן חשוב כל כך לברר מה המצב המשפטי של הקרקע. הרבה פעמים כבר ראינו מקרים בהם רכישה של קרקע נעשתה בלי לבחון את כל התנאים מה שבסופו של דבר השפיעה לרעה על המשקיע. 
  • חשוב לברר על שם מי הקרקע בטאבו: אנחנו מקווים שאתם רוכשים מבעלי הקרקע, אבל כבר היו מקרים בהם יותר מאדם אחד היה רשום בטאבו וכבר קרו מקרים של אירועים מורכבים מאלו, חשוב לבחון את הדברים בקפידה מההתחלה. 

לכל שאלה ובמידה ואתם מחפשים גורם מייעץ, אתם תמיד יכולים לפנות לשמאי מקרקעין שנמצא כאן עבורכם.