מה עונה על הגדרה של עבודות חשמל מורכבות

כל אחד מאיתנו תלוי באספקת חשמל תקינה ובמכשירים שונים לצורך חיי היומיום. לעתים צריך לבצע בבית פעולות בסיסיות, כמו החלפת נורה, הרמת מתג בארון חשמל או ניתוק כבל, אבל עבודות חשמל מורכבות יותר מהוות סכנה ולכן אסור לבצע אותן לבד, אלא תצטרכו להזמין איש מקצוע בעל ניסיון, אחרת אתם מסכנים את עצמכם ואת בני הבית ועלולים להתחשמל. למעשה, רוב עבודות החשמל מיועדות רק לאנשי מקצוע ועדיף לשלם עבורן מאשר לסכן את חייכם, אבל כדאי להבדיל בין פעולות פשוטות כמו החלפת שקעים והתקנת נקודת חשמל לבין עבודות חשמל מורכבות.

מהן עבודות חשמל מורכבות

עבודות חשמל מורכבות גורמות לשינוי מהותי של צריכת החשמל בדירה. הן אינן קשורות למכשיר ספציפי אלא למערכת כולה. המטרה בביצוען היא ליצור התאמה בין יכולות המערכת לביקוש לחשמל /של דיירי הבית. אחת הדוגמאות לכך היא התקנת שקע תלת-פאזי שנועד להגדיל את צריכת החשמל ולאפשר הפעלה של כמה מכשירי חשמל במקביל. אם אתפ מתכוונים לעבור דירה, אחת השאלות המרכזיות תהיה מה תהיינה הדרישו שלכם ממערכת החשמל והאם המערכת הקיימת תעמוד בהן. אם התשובה שלילית, תצטרכו לפנות לאיש מקצוע כדי שיתכנן עבורכם מחדש את מערכת החשמל, ארון החשמל, המתגים והשקעים, וזאת כדי למנוע מצבים לא נעימים של פסקות חשמל תכופות כתוצאה מעומסי יתר. 

בחירת חשמלאי אמין

בישראל פועלים חשמלאים רבים אבל לא כולם בעלי הסמכה לבצע עבודות חשמל מורכבות, ויש הבדלים גדולים ביכולת וניסיון בין צעירים לוותיקים. לכן לפני החתימה על החוזה כדאי לקבל המלצות על חשמלאי אמין ובעל ניסיון שביצע עבודה דומה אצל אחד המכירם ורק אז לפנות אליו.  למידע נוסף נתן חשמל