דגשים בבחירת מיטה זוגית לחדר שינה

עבור כל זוג המיטה הזוגית היא מקום חשוב. שם נוצרת האינטימיות, שם מתרחשת הקירבה, שם נוצרים חלומות וילדים. מעבר לחשיבות הנוחות כדאי גם לשים לב לעיצוב, לגודל המיטה ולהתמזגות שלה עם שאר הרהיטים. 

גודלה של המיטה

לפני שאתם מתלבטים איך בוחרים מיטה זוגית לחדר שינה, צריך לקבל החלטה בנוגע לגודל שלה. הנתון הקובע הבסיסי הוא גודל החדר ואלו עוד רהיטים אמורים להיות בו. מיטה זוגית מגיעה בכמה גדלים שונים 1.4, 1.6, 1.8 . יש זוגות שמעוניינים במיטות גדולות יותר, לא סטנדרטיות, מתוך מחשבה על לינה משותפת עם הילדים. בני זוג גבוהים במיוחד יצטרכו גם לתת את הדעת על אורך המיטה שבאופן סטנדרטי הוא שני מטרים. זוגות המקפידים על לינה נפרדת בימי נידה יצטרכו לבדוק את האפשרות למיטה יהודית, שבה ניתן להפריד את המיטה הזוגית לשתי מיטות יחיד. 

פונקציונליות או עיצוב

אף על פי שמדובר ברהיט בסיסי שמטרתו ברורה, עדיין יש אופנות שונות וטרנדים מתחלפים בנוגע למיטות זוגית. בדקו מה הטעם שלכם והאם אתם אוהבים לזרום עם האופנה, או לא נכנעים לטרנדים חולפים. אפשר למצוא מיטה זוגית שהיא בסיס עץ ועליו מזרן, מיטה המוקפת מסגרת במה כשהמזרן שקוע בתוכה, מיטות מתכת או מיטות מרופדות. חשוב שהמיטה תתאים לשאר הרהיטים בחדר ולסגנון העיצובי השולט אך חשוב יותר שתבדקו את נוחות המזרן לשינה טובה. 

מיטה מתכוננת 

בעזרת שלט יכולים השוכבים במיטה להרים את המזרן באזור הראש, הרגליים או שניהם יחד. בני הזוג ישנים במזרנים נפרדים ולכל אחד מהם שליטה על הצד שלו. השליטה במיטה מתכוננת מאפשרת שינה טובה יותר לסובלים מבעיות נשימה, נחירות, כאבים ברגליים ובזמן היריון. מידע נוסף באתר https://artdesign.co.il/