איך בוחרים ספריות קודש לבית כנסת?

בית כנסת – מקום בו יהודים פוגשים זה את זה ויחד מתפללים דבר יום ביומו. מתקהלים במניינים ויחד פונים אל בורא עולמים בבקשות, בשבחים ובהודיה על כל השפע והטוב. בכל בית כנסת יש רהיטים הולמים ואת כל האביזרים הנחוצים שמשמשים את המתפללים במקום באופן שגרתי כגון: כסאות לבית כנסת, ספריות ועוד. אחד הרהיטים שיש להם נוכחות רבה בכל בית כנסת הוא ספרייה. ספריות קודש לבית כנסת הם חלק בלי נפרד מהמראה, מהאווירה ומהשימוש.

על הספרים ועל הספריות

בבית כנסת יש ספרים לרוב. גם בתקופה בה הקבצים הדיגיטליים החליפו ספרים מודפסים רבים, יש הרבה מאוד ספרי קודש. ספרי הקודש הם סידורי התפילה, ספרי התהילים, החומשים, הגמרות וגם כל ספרי ההלכה. כל הספרים הללו משמשים באופן רציף את יושבי בית הכנסת ומאפשרים להם לנהל את התפילות ואת סדרי הלימוד בבית הכנסת. הספריות המעוצבות הם חלק בלתי נפרד מכל זה.

איך בוחרים אותם?

כדי להצליח בבחירה של ספריות קודש לבית הכנסת יש להתייחס למספר נקודות חשובות:

  • חשוב להבין שאמנם נגרים ונגריות יש לא מעט. אבל רק מי שמתמחה בייצור ספריות קודש לבית כנסת יכול להתאים לכם את הרהיט ההולם. לכן אין לבחור כל נגריה באשר היא עבור מטרה זו. רק מי שעוסק בתחום זה ומציע בו מענה יוכל לספק את הצורך בשלימות.
  • ספריות קודש יבנו בהתאמה מקסימלית לפי מבנה בית הכנסת. לכן אמור הצוות של הנגריה להגיע לשטח ולקחת מידות. לבחון את הנתונים במקום ולהתאים לפי זה את הספריות המתאימות שימלאו את התפקיד החשוב בבית הכנסת.
  • יש לוודא כי הספריות מתאימות לכמות הספרים ולגודל שלהם. כמו כן על הספריות להיות עמידות ואיכותיות כדיל עמוד בנטל ולשאת את התכולה הכבדה.