הפקעות וירידת ערך: מה אומר החוק לגבי הפקעת קרקע?

ישנם רבים אשר מוטרדים מהנושא של הפקעת קרקע אשר מתרחש באזורים שונים במדינה וזאת עקב הצורך בביצוע עבודות תשתית נרחבות על גבי אותה קרקע. בכל אופן, על פי החוק המדינה מחויבת להגיע להסכם פשרה ולפצות את בעלי הקרקע.

חובה בשיפוי בעלי הקרקע המופקעת

כאמור, במידה והמדינה מתכוונת להפקיע קרקע מסוימת, היא תהיה חייבת לפצות את בעלי אותה קרקע. כמו כן, במידה ואין הסמכה בכל הנוגע לגובה הפיצוי אזי יהיה ניתן לפנות לערכאות משפטיות לשם השגת פתרון בכל הנוגע לעניין. כל אחד מכם שיפעל בכל הנוגע לכך באחריות רבה יוכל להיות בטוח כי יתאפשר לו להשיג מענה איכותי בכל הנוגע לנושא הקרקע שבבעלותו.

היעזרות בעורך דין לשם קבלת ייצוג הולם

במידה ואתם מזהים כי המדינה צפויה להפקיע קרקע בבעלותכם, יתכן כי פנייה אל עורך דין מנוסה תוכל להיות מועילה למדי. בעזרתו תוכלו לקבל ייצוג הולם ולוודא כי הפיצוי שאתם מקבלים באמת הוגן. כמו כן, כך תוכלו לעקוב אחרי הליך ההפקעה הצפוי בצורה מדויקת וזאת תוך כדי שיש לכם ליווי של בעל מקצוע עם הבנה נרחבת וניסיון של שנים. לפיכך יהיה כדאי לכם לוודא כי אתם מקבלים החלטה נכונה בעניין ולא מבזבזים זמן יקר טרם הפנייה אל עורך הדין.

 

כל אחד מכם שידע לפעול כך בכל הנוגע לנושא יוכל להיות בטוח כי ההתנהלות שלו מול הרשויות תהיה הרבה יותר חלקה וללא שום בעיות בלתי צפויות או קשיים בדרך. כל הנושא הזה יטופל על ידי עורך הדין והכל יוכל להפוך פשוט וקל עבורכם וזאת כל עוד מדובר על עניין הפקעת הקרקע. היו בטוחים בדבר.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם: מידע על מנהל מקרקעי ישראל