מחסירים שיעור במתמטיקה? השלימו אותו באותו היום!

למרות שהתרחיש האידיאלי הוא שתהיו נוכחים ב-100% מהשיעורים, הרי שלעתים ישנם אילוצים שמונעים מכם להיות נוכחים. לשמחתכם, ניתן להשלים בקלות את החומר הנלמד, ואם רק תרצו – כבר באותו היום! שיעורים פרטיים אונליין במתמטיקה, חוסכים מכם את הנסיעה בתוך העיר ואת בזבוז הזמן הרב. השיעור הפרטי מועבר אליכם דרך מסך המחשב! 

 

ההמלצה אליכם: אל תחכו לרגע בו הפערים יפתחו ויעוררו בכם לחץ, אלא השלימו את החומר כבר ביום השיעור שהחסרתם. לדוגמא: נניח ואתם מחסירים את השיעור ביום ג', הרי שתוכלו לברר עם חבריכם שבבית הספר מה נלמד בשיעור. בו זמנית, תוכלו לתאם שיעור פרטי עם מורים למתמטיקה אונליין לשעות אחר הצהריים שילמד אתכם את החומר. למחרת, תגיעו לשיעור המתמטיקה לאחר שהדבקתם את הפער!

 

איך מתרכזים בהכנת שעורי הבית?

סביר כי גם אתם, כמו עוד הרבה תלמידים אחרים, הייתם שמחים להיות קצת יותר מרוכזים – גם בשיעור וגם בבית בזמן הכנת השיעורים. תופתעו, אך ניתן לשפר את יכולות הריכוז כאשר המפתח להצלחה הוא שינוי הרגלים. איך תוכלו גם אתם לשמור על ריכוז בזמן הכנת שיעורי הבית?

  • כבו את הסמרטפון שלכם ואת המחשב. מדובר על מסיחי הדעת הגדולים ביותר שלא רק קוטעים את הרצף ופוגעים לכם בריכוז, אלא גם גורמים לכם לשבת על שיעורי הבית יותר זמן מהנדרש.
  • הגדירו מראש זמן לפתרון השאלות. לדוגמא: על שאלה מסוג איך מחשבים שטח מעוין או תרגילי חזקות, הקציבו לעצמכם 5 דקות. מה יוצא לכם מזה? יש לכם מסגרת זמן תחומה שאתם רוצים להישאר נאמנים לה. העובדה כי אתם נמדדים גם על זמן ולא רק על פתרון מוצלח, תשאיר אתכם מפוקסים. 
  • ודבר נוסף חשוב – הפסקות! עבודה במרתון רצוף לא מטיבה עמכם, אלא להפך. חשוב למלא "דלק" לפחות פעם בשעה – עם מים, חטיף קל או אפילו צפייה של כמה דקות בטלוויזיה.