מוצרי הבטיחות שאתם חייבים בבית כשהפעוט מתחיל ללכת

הבייבי גדל ולאט לאט מתחיל לזחול לנו בכל הבית מהסלון למטבח לגינה ולמרפסת לשירותים ולאמבטיה, כאן צריך לשים לב טוב, לפקוח עניים ולבדוק אילו מוצרי בטיחות יעילים נצטרך לזמנים רגישים שעלולים להיות מסוכנים בקרבת הילד. חשוב לזכור שבטיחות תינוקכם מרחיקה הרבה מעבר למושבי בטיחות טובים לרכב, וכי יש לשים לב לכך גם בבית ובחוץ.

תינוקות ופעוטות מרגישים את עולמם בעיקר דרך מגע. ואם כבר מגע- אצל תינוקות מתבטא אבחון חפצים ע"י תנועה ובעיקר דרך הפה. 

  • הרחקת תינוקות מחפצים חדים כאלו שישנם בכל בית ובכל פינה.
  • הרמת צעצועים קטנים העלולים לחנוק תינוק שמכניסם אל תוך פיו.
  • השגחה מקרוב על כל תנועה. לפעמים רואים סכנה כשכבר מאוחר.
  • לא להניח תינוק ברצפה בסמוך לכניסה לחדר אלא רק במרכזו או במרכז הסלון .

טעויות נפוצות עם ילדים 

טעות נפוצה בקרב הורים היא לשים לתינוק סביב גרונו את חוט המוצץ ובכך להביאו חלילה להסתבכות ולחריכה סביב צוואר התינוק תוך כדי סיבוב לאחד הצדדים. יש להיזהר מכך. הפתרון לרוב הוא פשוט לקשור צד אחד של חוט המוצץ לבגד התינוק או לשים מוצץ לפעוט ללא חוט בכלל. כך נמנע בוודאות כל הסתבכות של הילד עם חוטים מיותרים בתוך מיטתו.

מוצרי הבטיחות שאתם חייבים בבית כשהפעוט מתחיל ללכת + אמצעי זהירות

בבית עם כמה קומות במידה ושחררנו את המתוק שלנו להסתובב בבית, רצוי מאוד להתקין שער בטיחות בכניסה למדרגות הבית או חדר עבודה שכניסה לתוכו תהווה סכנה גדולה לתינוק

הגיע הערב, התכוננתם לשים את הילד לישון במיטתו, חשוב לזכור שישנם כמה מכשירים העשויים בטכנולוגיה מתקדמת ביותר המזהים כל מצוקה ולו הכי קטנה של הבייבי שלנו. הם יפעילו התראה להורים ומשם הדרך לטיפול בבעיה קצרה מאוד. בשלב מאוחר יותר, יש להתעניין גם לגבי מיטת מעבר עבור הפעוט.

ערכה שרצוי ואפילו חובה שתהיה בכל בית היא "ערכת עזרה ראשונה". 

המון בעיות יכולות להימנע בגלל ערכת עזרה ראשונה קטנה ופשוטה שתתן את המענה הראשוני והמיטבי למצב שמסתבך חלילה ויכול להראות אחרת לגמרי בגלל תוספת אחריות מצדינו כשזו תהיה בקרבתינו. 

תינוקת צריכים השגחה 24 שעות גם כשהם ישנים וודאי כשהם ערים ובטח כשהם מטיילים ומסתובבים בכל פינה בבית ובחצר.