למה בכלל צריך לבצע סירוס כלבים?

כל אדם שיש לו כלב, חייב לדעת שאחד מההליכים הרפואיים הנחוצים ביותר עבור בריאות הכלב שלכם הוא סירוס. ישנם לא מעט יתרונות עבור הליך הסירוס ועל אף שיש לא מעט סטיגמות על סירוס, אין ספק שכלל הווטרינרים ממליצים כיום לבצע סירוס לכלבים. בעוד שלנקבה מבצעים עיקור, לכלב ממין זכר מבצעים סירוס. מדובר על הליכים שגרתיים ונפוצים מאוד שכל וטרינר מבצע ומטרתם היא לשמור על בריאותם של הכלבים, על איכות החיים שלהם ולהעניק להם חיים טובים וארוכים.

מדוע כדאי לסרס כלבים?

סירוס כלבים הוא תהליך אשר מפחית את הסיכוי של הכלב לחלות בסרטן האשכים והערמונית. מדוב על הליך כירורגי המבוצע בהרדמה מלאה, כאשר הכלבים חוזרים אחרי ההליך לתפקוד מלא 24-48 שעות לאחר ההליך. מדובר על הליך בעל תופעות לווי מעטות, במרבית המקרים הוא עובר ללא סיכון כלשהו לכלב ויש לו יתרונות בריאותיים רבים ועל כן, אין ספק שכדאי לבצע אותו. חייהם של כלבים שעברו סירוס ארוכים יותר, בריאים יותר ואיכותיים יותר. כמו כן, מבחינה התנהגותית, ביצוע סירוס מפחית את ההתנהגות הזכרית הדומיננטית של הכלב ובכך מפחית את הבריחות של הכלב מהבית, ההתנהגויות התוקפניות שלו ועוד. ניתן לראות שכלבים שעברו סירוס הם בעלי מזג נוח יותר.

אצל מי ניתן לבצע סירוס לכלב?

על מנת לבצע את הליך הסירוס בצורה הטובה והיעילה ביותר, חשוב מאוד לבחור מראש בווטרינר מקצועי ומנוסה בתחום, אשר ביצע את ההליך פעמים רבות וניתן לסמוך עליו כי הוא יודע כיצד לבצע אותו בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. אין ספק שלא מעט אנשים חוששים לסרס את הכלב שלהם, אך חשוב לדעת שכאשר בוחרים בווטרינר מקצועי ומנוסה  לצורך ביצוע ההליך, הרי שהוא כלל לא מסוכן והוא משפיע לטובה על הכלב מכל הבחינות.

אולי יעניין אתכם גם: חיסונים לכלבים באנימלסנטר