איטום בניין משותף

המאמר באדיבות http://s-israel.co.il

לגור בבניין משותף יכול להיות דבר מאתגר. דירות בבניינים גדולים או קטנים חשופות יותר לאינטראקציות עם השכנים בעוד שמהרחבים המשותפים רבים יותר מכאלה של בית פרטי. ובכול זאת, החיים במבנה יכולים להיות נפלאים! בעיקר אם נגור בסמוך לשכנים טובים ונחיה בבניין נקי, תקין ומטופח. 

מי שגר במבנה משותף יודע כי לעיתים יש צורך בתיקונים במבנה החל מתיקוני אינסטלציה גדולים או תיקון תשתיות חשמל וביובים עד לתיקוני חשמל קטנים, תיקון מרצפות, צביעת קירות חיצוניים, תיקון דלתות וכולי. במידה ויש בעיה עם האיטום של המבנה(חשוב לבצע כל מספר שנים איטום של מבנה משותף): חשוב לפעול כמה שיותר מהר כדי שהבניין יהיה תקין אטום ונוח למגורים. 

אבל למה צריך לשים לב לפני שמתחילים בעבודות? הנה כמה פעולות חשובות: 

קבלת הסכמה של השכנים

לפני שמבצעים כל עבודה בבניין דירות, חשוב שכול השכנים יסכימו לכך. קבצו יחד את השכנים והגיעו להסכמות בנושא תיקונים, תקציב, שעות העבודה, תאריך השיפוצים וכולי. בכך השיפוצים יעברו ללא בעיות או תקלות. 

בחינת תקציב ועד הבית

בחנו את תקציב ועד הבית ונסו לאסוף כסף עבור שיפוץ בניין משותף. כנסו ישיבה של ועד הבית ונסו לחלק נכון את התקציב כך שהפעולות החשובות ביותר בבניין יתבצעו. 

מתן תשומת לב לצרכים של המבנה

אם בחרתם לבצע שיפוצים בבניין, כדאי לבצע גם תיקונים ושדרוגים אחרים במקום. בדקו מה צריך חיזוק, חידוש, טיפוח, תיקון וכדומה. המומחים שלנו יוכלו לספק מגוון רחב של שירותים. 

בחירת סוג האיטום

בחרו את סוג האיטום המתקדם ביותר למבנה שלכם. 

בחירת חברת שיפוצים טובה

בחרו חברת שיפוצים טובה שיכולה לספק מכלול שירותים ומגוון רחב של עבודות תחזוקה. בין היתר חשוב לקבל הצעת מחיר נוחה, אחריות על העבודה ושאר שירותים מקצועיים. 

קבלת תוצאות מעולות

חשוב שהתוצאות של האיטום יהיו מעולות! לכן לא כדאי להתפשר על אנשי מקצוע, בעוד יש לבחור רק מומחים בתחום שנחשבים מומלצים ומנוסים. 

כיצד אוטמים בניין מגורים?

איטום של מבנה כזה חייב להתבצע על ידי מומחים בעבודות בגובה, שכן מדובר בבניין גבוה בדרך כלל שמחייב עבודה עם רתמות בטיחות, סלי הרמה, פיגומים וציוד סנפלינג.