למה חוסן נפשי כה חשוב לילדים ולמבוגרים?

למה אנשים מסוימים מתקשים לממש את הפוטנציאל? מדוע יש כאלה שכבר בגיל צעיר מפגינים ביטחון ומסוגלות ואחרים מוצאים את עצמם מתלבטים ללא סוף? חוסן נפשי הוא אחד הדברים החשובים ביותר. הוא חשוב לילדים וחשוב למבוגרים ונסביר בקצרה מדוע זה כך. 

הערכה עצמית וחוסן 

כל אחד, צעיר או מבוגר, זקוק במידה מסוימת להערכה מהסביבה. אבל, אף אחד לא יכול לצפות לקבל הערכה מהסביבה כל הזמן. החיים אינם אוסף של לייקים. חוסן נפשי חשוב כל כך, מכיוון שהוא עוזר לילד או למבוגר להעריך את עצמם, גם ללא משוב מידי מהסביבה. 

היכולת להתמודד עם קשיים בחיים 

ישנן דרכים שונים לחזק ולטפח חוסן נפשי. זהו דבר בעל חשיבות רבה, מכיוון שכל אחד, בין אם כילד ובין אם כמבוגר, יתמודד מתישהו עם קושי כזה או אחר. הקושי יכול להיות פנימי או חיצוני, אבל זה העניין עם חוסן נפשי. החוסן מאפשר לנו להתמודד עם קושי, בלי להתפרק, בלי להתרסק. הקושי עדיין קשה, אבל אפשר לעבור אותו ולהתגבר. 

חוסן מסייע ברבדים שונים בחיים 

אנשים בעלי חוסן נפשי מפיקים ממנו תועלת ברבדים שונים בחיים. מנהיגים מעוררי השראה הם לא רק בעלי הכושר להנהיג אלא גם בעלי החוסן ברמה הנפשית. האנשים שחוללו שינוי חיובי ומשמעותי בעצמם או בעולם הם אלה בעלי החוסן. זהו אותו אלמנט חמקמק, שהופך אפילו ילדים צעירים לבעלי כריזמה, לדמויות מעוררות השראה. 

על מנת שלא יהיה ספק, נציין עוד שאת מה שאנו קוראים כאן בשם חוסן נפשי, אפשר לכנות בשמות אחרים אך זה עדיין יהיה אותו הדבר. זהו אותו אופי חזק שנהוג להלל או ביטחון עצמי שמתבסס על תובנות עמוקות (בניגוד ליהירות ריקה). 

אולי יעניין אותך גם סדנת הורים