טיפים לגיוס הון עצמי למשכנתא

הדירות בישראל לא נעשות זולות יותר, מה שאומר שגם הסכום הראשוני, ה"הון עצמי" שאתם צריכים להביא אתכם, עולה בהדרגה. למרות שממבט ראשון זה נראה קשה ביותר להגיע בכוחות עצמכם לסכומים שכאלו, יש כמה שיטות באמצעותן יהיה ניתן להגיע לסכום הון עצמי למשכנתא. להלן כמה טיפים בעניין זה

הלוואות על חשבון של חסכונות שונים

קרן השתלמות וקרן פנסיה מהוות ערובות ביטחון לרובנו בעוד הרבה שנים, ולא מעט אנשים חוששים לגעת בכספים הללו שאמורים לסייע לנו בזמנים אחרים. אמנם חשוב לזכור שגם דירה בבעלותכם זה נכס שיעמוד לצידכם ומהווה עבורכם עוגן ביטחון כלכלי בעתיד. ייתכן והוצאה של קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה שלכם יכולים לממן חלק או אפילו את כל ההון העצמי למשכנתא.

שאלתם את בני משפחתכם?

כן, אפשר פשוט לשאול את ההורים. אמנם זה יכול להיות מבייש קצת לבקש עזרה מההורים בגילאים של רכישת דירה, אבל זו אופציה שקיימת. אם אתם לא מעוניינים לקבל מתנה כספית מההורים, תמיד תוכלו להמיר את זה להלוואה, והיתרונות שלה זה שבדרך כלל לא תצטרכו לשלם עליה ריביות ועמלות נוספות. אחרי הכל, זה ההורים שלכם!

משכון דירת ההורים

במידה ולהורים שלכם דירה, תוכלו לבקש את רשותם ולמשכן אותה לבנק. במידה ובקשתכם תאושר, הבנק יכול לתת לכם מימון של עד חצי מערך הבית.

צרו קשר עם קבוצת מסלולים שיעזרו לכם לחשוב על הדרכים שבהם תוכלו לגייס הון למשכנתא >>>

לקנות בזול, למכור ביוקר, לקנות ביוקר

אם אתם נותנים לעצמכם פרק זמן ארוך עד רכישת דירת החלונות שלכם, תוכלו להתחיל בקטן – רכשו דירה קטנה וזולה, השכירו אותה למקומיים, ולאחר זמן מה תוכלו למכור אותה עם רווחים גדולים למדי – על סמך עליית ערך הדירות בישראל – מה שיאפשר לכם להשיג דירה גדולה יותר. תוכלו אף, אם יש לכם זמן ומספיק אומץ – לחזור על השלבים של רכישה ומכירה של דירות זו אחר זו עד להשגת מספיק הון לבית גדול וחלומי.