סוגים של איטום גגות

ישנם סוגים רבים שדל איטום שאיתם תוכלו להשתמש באיטום כל מקום בבניין המגורים שלכם. לפני שתשכרו איש מקצוע לנושא, חשוב שתבדקו האם הוא משתמש בחומרים מסוימים שיכול להיטיב עם האיטום לו אתם מייחלים.

סוגים של איטום גגות 

לכל גג יש את האיטום המתאים לו יותר. סוגים רבים של חומרי איטום גגות קיימים, כאשר כל סוג איטום טוב לגג מסוים ולאזור אקלימי נתון. למשל בגגות בטון, נעשה רוב השימוש באיטום אך כמובן שיש גם קירוי הבא בצורת ביטומן או אספלט מסוג זה או אחר.

בטון הוא תרכובת אשר מונעת מחומרים רבים לעבור דרכה, אך יחד עם זאת, בטון לא תמיד חסין מפני חדירת מים כך שתצטרכו לשים לב לבחירת החומרים איתם אתם רוצים לעבוד.

מה זה איטום? 

איטום, כהגדרתו הפשוטה ביותר, הוא טיפול במשטח כדי להגן עליו מפני הנזקים שעלולים להביא לרטיבות, דבר שיכול לגרום לנזק בלתי הפיך.

איטום איכותי, יכול לסייע רבות באי חדירת מים שיכולים לעשות נזקים שלא תמיד יהיה קל לתקן. סדקים קורים כמעט בכל מקום, הן בקירות הבית והן בגגות הבניינים, כל שעל חומר האיטום להיות איכותי ומובחר.

מדוע עליכם לאטום את ביתכם? 

בין אם תבחרו להשתמש במוצרי סיקה או בחומר איטום אחר, איטום הבית שלכם, מייצר מחסומים על המשטחים והאזורים השונים שלו. מחסומים אלה, מונעים פריצת מים דרך המשטחים העלולים לגרום להם נזק.

במדינות שונות יש הוראות מיוחדות לאיטום הבית, אך באופן כללי, כמעט כל קוד בנייה מחייב את הקבלנים לאטום מבנים על מנת להבטיח את בטיחותם.

האזורים הנפוצים ביותר בבית הדורשים איטום הם קירות (למדו אודות עבודת איטום קירות), מרתפים, חדרי אמבטיה, מטבחים, מרפסות, גגות וכדומה.