לשדרג את המרחב עם ציורים – איך עושים זאת נכון?

מי שרוצה לחיות או לעבוד במבנה נעים לעין. מי שרוצה יותר צבעים בחלל. מי מאיתנו אשר מעוניינים לעצב את הבית או את מקום העבודה – בוודאי יודעים כי באמצעות ציורים מעניינים, אפשר לקשט את החלל. ואכן כבר אלפי שנים שבני אדם נוהגים לקשט מרחבים עם פסלים, ציורים, ריהוט מעוצב ושאר אלמנטים. בעוד שכיום, ישנם מגוון סגנונות עיצוב אפשריים. אבל כיצד בוחרים שציורים שייפו את המרחב? הנה מספר טיפים טובים:

התאמה לצבעים הכלליים

בתחילה וכאשר אתם מעצבים את מרחב המגורים שלכם, רצוי לשים לב לצבעים ששולטים בעיצוב. בדקו האם הם בהירים או כהים. האם מדובר בתערובות של צבעים חזקים, או שהמרחב מעוצב בגווני פושרים כמו חומים, אפורים, שחורים וכדומה. את הציור שאתם בוחרים יש להתאים לפלטת הצבעים ששולטת במרחב. 

התאמה לריהוט

כאשר בוחרים ציור, הוא חייב להתכתב בצורה נכונה עם הריהוט שיש בבית. בכך למשל, אם יש לכם כורסא ירוקה בגווני דשא נועזים – בחרו ציור שמכיל את אותם הגוונים תוך שילוב של צבעים חמים. כמו ירוקים, אדומים, כתומים וכדומה. חשוב שריהוט כמו מיטה גדולה, שידות, ארונות, מערכות ישיבה וכדומה: יהיו בהרמוניה עם התמונות אותן תבחרו לקישוט המרחב. 

בחירת ציורים מקוריים

זה נכון. קנייה של ציור מקורי של אמן מפורסם: תעלה לכם הון והיא אינה תמיד מתאימה עבור מי שתקציב העיצוב שלו קטן. עם זאת, ישנם אמנים ותיקים וצעירים שיוצרים תמונות מופלאות ומוכרים תמונות מקוריות באתר האינטרנט שלהם, או בגלריות. תמונות מקוריות ומיוחדות של נופים סוערים, ציורי חיות אקזוטיות ועוד ועוד אפשר לבחור גם בירידים שמתקיימים בסופי שבוע במגוון ערים בארץ. בכך תוכלו להנות מציור מקורי שיקשט את המרחב.  

לסיכום, כדי לבחור תמונות יפות לבית או לעבודה יש להקדיש מעט זמן לחיפוש השראה באתרי אינטרנט ובד בבד לבחון ציורים מקוריים של אמנים צעירים. בכך תוכלו להתחיל לקשט את המרחב ולהפוך אותו לנעים ומזמין.