זרע חלש? כך תפתרו את בעיית דלילות הזרע

לא מעט זוגות מנסים להיכנס להריון. לא מעט מהם מגלים כי הם סובלים מבעיות פריון שונות שבגינן אינם מצליחים להיכנס להריון בצורה טבעית. אחת מהבעיות הללו היא זרע דליל אצל הגבר. חשוב מאוד לדעת שעל אף שזרע דליל מהווה את אחד מהגורמים העיקריים לבעיית פריון אצל גברים, כיום ישנם פתרונות שונים שמטרתם היא לסייע לגברים לפתור את בעיית דלילות הזרע שלהם.

השבחת זרע

השבחת זרע הוא תהליך שמתבצע לפני הזרעות מלאכותיות. בתהליך זה הביצית מופרית בתוך הגוף של האישה באמצעות הליך רפואי בו תאי הזרע מוחדרים אל רחם האישה עם אמצעים טכניים שונים. בתהליך השבחת הזרע נוזל הזרע עובר שטיפה מיוחדת שמטרתה היא למיין אותו ולהוציא את תאי הזרע הטובים יותר לצורך ביצוע ההפריה. במקרים שבהם גבר סובל מזרע דליל, תהליך ההשבחה מאפשר לסלק את כל הנוזלים הקיימים ולהוציא רק את תאי הזרע המובחרים ביותר.

מיון זרע

אפשרות נוספת העומדת על הפרק עבור גברים שסובלים מזרע דליל היא מיון זרע מורפולוגי. מדובר על תהליך מיון שמתבצע בצורה יסודית ומעמיקה. בשונה מבדיקת זרע רגילה ושגרתית, בתהליך המיון המורפולוגי נבדקת הצורניות התאית של תאי הזרע כך שניתן לדעת באופן וודאי באילו תאים קיימת בעיה ואילו תאים רלוונטיים לצורך הפריה ולבחור בהם.

על אף שמצב שבו גבר סובל מזרע דליל עלול להיות מסתכל מאוד כאשר זוגות מנסים להיכנס להריון, חשוב מאוד שכל זוג יזכור שאנו חיים בעידן שבו מוצעים לא מעט פתרונות עבור בעיות פריון לרבות דלילות זרע ועל כן, כל זוג חייב לפנות למומחה לפריון אשר יודע כיצד לטפל בין היתר גם בתחום דלילות זרע על מנת שהוא יסייע לו.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר https://gavriel.org.il!