מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?

המאמר באדיבות בית גיל פז

מחלקה סיעודית היא האזור שאליו מופנים האנשים שהגיעו למצב שהם אינם יכולים עוד לעזור לעצמם בכוחות שלהם. אנשים סיעודיים, צריכים את הטיפול המתאים להם באופן מיוחד שיש לחפש מקום זה בשבילם בצורה רצינית ואחראית.

מהי מחלקה סיעודית בבית אבות? |

שלא נדע ולא נגיע למצבים אלה אך יש מבוגרים בעולם שמגיעים לגיל או למצב נפשי כזה או אחר, שהם כבר אינם יכולים להרשות לעצמם את הטיפול הרגיל והם זקוקים להיות ולחיות במחלקה סיעודית בבית אבות.

מחלקה סיעודית בבית אבות היא החלקה החשובה ביותר. שם, האנשים צריכים את הטיפול המסור ביותר והם זקוקים לסיוע בכל פרט ופרט בחייהם. אם בנושא שינוע ממקום למקום או בהאכלתם.

הסתגלות למעבר לבית אבות |

חשוב מאוד לכלול את האדם המבוגר ככל האפשר, בהחלטה אם ללכת לבית אבות או למסגרת טיפול אחרת. אם האדם המבוגר ערני מבחינה נפשית, עליו להיות מעורב בתהליך בכל שלב.

מעבר מביתו לבית אבות, הוא שינוי גדול בחיים. ייקח לו זמן להסתגל למהלך ולחיות בו בנוח. גם המטפל העיקרי וגם המבוגר המוצב במתקן, ידרשו סבלנות במהלך תקופת ההסתגלות. 

ראו את החודש הראשון בבית האבות כתקופת ניסיון המסייעת להקל על המעבר לאדם המבוגר. במהלך שלב ההסתגלות, ביקור תדיר לפרקי זמן קצרים, יכול להיות דבר מועיל יותר מאשר להישאר שעות רבות בכל פעם.

הבטיחו טיפול מסור ביקיריכם |

אתם יכולים לשחק תפקיד חשוב במהלך, ולהבטיח שהאדם המבוגר, יקבל טיפול טוב על ידי מעורבות במהלך המעבר הזה. 

אתם יכולים להיות מעורבים במהלך המעבר הזה על ידי ביקור תדיר, דיבור עם הצוות והשתתפות הן בפגישות התכנון הטיפולי והן במועצת המשפחה של בית האבות.