מיהו ליצן? האם כל אחד יכול להיות ליצן?

למרות שכולם מתייחסים לליצן כמו לליצן, כלומר, לא לוקחים אותו ברצינות, חשוב להבין, מקצוע הליצנות הוא מקצוע מורכב וחשוב. 

כדי להיות ליצן, השחקן צריך לעבור תהליך של לימודים והתמקצעות בשטח על מנת להיות גם דמות שטח. היכולת של הליצן להצחיק תמיד אנשים דורשת מאמץ מנטלי גדול.

לכן, אנשים רגילים בדרך כלל לא יפנו ללמוד את המקצוע הזה. אז למי זה כן מתאים? למה בעצם לא כל אחד יכול להחליט שהוא ליצן? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

ליצן – קווים לדמותו:

הליצן צריך לעבוד בצורה מקצועית כדי להצליח להצחיק תמיד את קהל הצופים. המקצוע דורש מספר כישורים שיאפשרו לליצן להיות נוכח ולתפוס את תשומת הלב של הנוכחים בצורה הטובה ביותר. 

על פי רוב, כל מי שרוצה להיות ליצן צריך לעבור לימודים במשחק, להוכיח את יכולות המשחק שלו בשטח ואז, עם הזמן הוא יכול לשמש גם כליצן החצר או בית החולים.

במקור ליצנות נלמדת הרבה עבור רפואה. מחקרים מוכיחים שמצב רוח טוב של החולים עוזר להם להתמודד עם המחלה ולכן, ליצנים רפואיים רבים פזורים בבתי חולים ומצחיקים חולים, בדרך כלל במחלקות קשות כדי לעזור להם להתגבר על המחלה ולהרגיש יותר טוב במצבם. 

כפי שאמרנו, כדי להיות ליצן רפואי צריך הכשרה מיוחדת הכוללת לימודי משחק, יסודות של ההומור ועוד. 

עכשיו כבר הבנתם למה לא כל אחד יכול להיות ליצן. השאלה היא מי כן יכול להיות ליצן? ניתן לומר שהאנשים שמצליחים ביותר כליצנים הם בדרך כלל אנשים שנולדו עם יכולת טבעית למשחק ולחוש הומור. הם מצחיקים את הסביבה שלהם על בסיס קבוע וכיף להיות בסביבתם. אלו אנשים שיכולים להצליח כליצנים או ליצנים רפואיים. 

אולי יעניין אותך גם מופע הולכי קביים