למה חשוב לקחת שיעורים בהגנה עצמית?

יש תחומים שניתן להעשיר בהם את עצמנו ולקדם את היכולות האישיות. לא כל אחד חייב לעשות את זה ומי שלא בוחר בכך – מצליח להתמודד בחיים גם ללא. אבל אם רוצים להתקדם, אם רוצים לשפר כלים ולסלול לעצמנו דרך להצלחה, כדאי לבחור להתקדם, ללמוד ולשפר ביצועים. אחד התחומים הנחוצים והמעשירים נקרא הגנה עצמית. מדובר על תחום של למידה שמשפר את היכולות האישיות כמו גם תחומים אחרים כמו העשרה, פיתוח, ביטחון עצמי ועוד.

לקחת שיעורים, כמה זה חשוב

  • היכולת להגן על עצמנו משפרת את תחושת הביטחון שלנו. מתאים במיוחד למי שחושש ומרגיש חשוף לפגיעות כל עוד הוא אינו מסוגל להגן על עצמו באופן פיסי. אם אדם נחשף לגורמים שעלולים לפגוע חשוב לו להגן על עצמו בצורה יעילה ככל שרק אפשר.
  • כושר פיסי הוא גורם חשוב לאישיות כולה. לכן גם אנשים שמרגישים קטנים בעיני עצמם ומול החברה יכולים למצוא תועלת ממשית בשיעורים בהגנה עצמית. הם ילמדו להיות בעלי חשיבה עצמית ועם אמון שאין לאף אחד את הזכות ואת היכולת לפגוע בהם. לא באופן פיסי וגם לא בדרך מילולית.
  • הגנה עצמית מלמדת את האדם לסמן מטרה ולחתור אליה במאמץ כדי להשיג אותה. שיעורים בהגנה עצמית מציבים את האדם מול היכולת הפיסית הנוכחית שלו ומול הכלים שיש לו להגן על עצמו בשלב זה, ובהתאם לכך להוביל את עצמו למקום הרבה יותר מבחינת שינוי לטובה וקידום היכולת שלו להגן על עצמו.

הנאה וסביבה חברתית הם חלק מכל הסיפור הזה. ניתן ליהנות מאוד במהלך השיעורים הללו, החוויה והאווירה שואבים את המתאמנים לכדי אתגר משותף ומאגד. אכן חוויה נפלאה ומקדמת שמובילה את האדם להגנה עצמית משופרת. למידע בנושא קורס איגרוף תאילנדי