למה אופני הרים יכולים להיות יקרים כל כך?

רבים שואלים את עצמם מדוע העלות של אופני הרים גבוהה יותר בהשוואה אל אותם אופני רכיבה סטנדרטיים אותם הם רכשו בעבר.  במאמר זה נענה על השאלה. התחילו לקרוא

 

אופני הרים – מה משפיע על המחיר?

  • סוג אופני הרים – ישנם שני סוגים עיקריים של אופני הרים ובחירה בסוג זה על פני האחר תשפיע על העלות. אופני הרים זנב קשיח בדרך כלל זולים יותר מאופני שיכוך מלא.
  • חומר – החומר של שלדת האופניים משפיע במידה ניכרת על המחיר שלהן. שלדת אלומיניום פשוטה תעלה פחות משלדה שנבנתה בעבודת יד. קחו בחשבון שבאופני הרים להם יש שיכוך אחורי, משלמים יותר גם על המשכך האחורי וגם על המתלה.
  • מערכת הינע – ניתן לבחור באופניים עם מערכת  24 הילוכים או באופניים עם מערכת של 30 הילוכים. דבר אשר יכול להשפיע על המחיר באופן ניכר. בנוסף, ניתן להחליט אם מעוניינים לקנות אופני הרים עם מעצורי חישוק או לחלופין אופניים עם מערכת בלמים הידרואלית, מערכת אשר תהפוך את אופני ההרים ליקרים יותר.
  • בולם קדמי – סוג הבולם גם ישפיע על המחיר של אופני הרים. באופני הרים יש בולם קדמי אשר ממזער את הזעזועים בעת רכיבה, אך הוא גם מאט את האופניים ולכן רבים בוחרים בולם יקר יותר אשר ממזער את אובדן האנרגיה.
  • גלגלים –  ככל שהגלגלים של האופניים יהיו קשיחים יותר ובעלי משקל נמוך, כך האופניים יהיו יקרים יותר.

לסיכום, אופני הרים אכן יקרים יותר מאותם אופניים סטנדרטיים, אך בהחלט ניתן לבחור זוג אופני הרים במחיר סביר המותאמים לתקציב עליו הוחלט. הכל תלוי בקונה ובאופניים אותם הוא בוחר. המחיר תמיד יושפע מסוג האופניים, החומרים מהם הם עשויים, מערכת ההינע שלהם, הבלמים וכמובן הגלגלים. בהצלחה!