למה אופני הרים יכולים להיות יקרים כל כך?

1359821-min

רבים שואלים את עצמם מדוע העלות של אופני הרים גבוהה יותר בהשוואה אל אותם אופני רכיבה סטנדרטיים אותם הם רכשו בעבר.  במאמר זה נענה על השאלה. התחילו לקרוא

 

אופני הרים – מה משפיע על המחיר?

  • סוג אופני הרים – ישנם שני סוגים עיקריים של אופני הרים ובחירה בסוג זה על פני האחר תשפיע על העלות. אופני הרים זנב קשיח בדרך כלל זולים יותר מאופני שיכוך מלא.
  • חומר – החומר של שלדת האופניים משפיע במידה ניכרת על המחיר שלהן. שלדת אלומיניום פשוטה תעלה פחות משלדה שנבנתה בעבודת יד. קחו בחשבון שבאופני הרים להם יש שיכוך אחורי, משלמים יותר גם על המשכך האחורי וגם על המתלה.
  • מערכת הינע – ניתן לבחור באופניים עם מערכת  24 הילוכים או באופניים עם מערכת של 30 הילוכים. דבר אשר יכול להשפיע על המחיר באופן ניכר. בנוסף, ניתן להחליט אם מעוניינים לקנות אופני הרים עם מעצורי חישוק או לחלופין אופניים עם מערכת בלמים הידרואלית, מערכת אשר תהפוך את אופני ההרים ליקרים יותר.
  • בולם קדמי – סוג הבולם גם ישפיע על המחיר של אופני הרים. באופני הרים יש בולם קדמי אשר ממזער את הזעזועים בעת רכיבה, אך הוא גם מאט את האופניים ולכן רבים בוחרים בולם יקר יותר אשר ממזער את אובדן האנרגיה.
  • גלגלים –  ככל שהגלגלים של האופניים יהיו קשיחים יותר ובעלי משקל נמוך, כך האופניים יהיו יקרים יותר.

לסיכום, אופני הרים אכן יקרים יותר מאותם אופניים סטנדרטיים, אך בהחלט ניתן לבחור זוג אופני הרים במחיר סביר המותאמים לתקציב עליו הוחלט. הכל תלוי בקונה ובאופניים אותם הוא בוחר. המחיר תמיד יושפע מסוג האופניים, החומרים מהם הם עשויים, מערכת ההינע שלהם, הבלמים וכמובן הגלגלים. בהצלחה!

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

General
דניאל זריהן

הכל על שעוני דניאל וולינגטון

אחד התכשיטים הפונקציונליים שכבר לא זוכה לתשומת הלב הראויה לו הוא שעון היד זה נחשב לתכשיט למרות התפקיד שהוא ממלא משום שהוא מלווה אותנו בכל

קרא עוד »
General
דניאל זריהן

למה נשים אוהבות פרחים?

החידה הקדומה הזו: למה נשים אוהבות פרחים? מהדהדת במוחם של אלפי גברים וסקרנים שלא מצליחים למצוא תשובה לשאלה הזו. אז ככה, האמת היא שיש לזה

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor