תולעי עץ טיפול באיוד גז – האם זה עובד?

מהי תולעת עץ?

תולעת עץ היא המונח השכיח המשמש להתייחס לזחלים של כל החיפושיות המשעממות בעץ. ישנם כמה מינים שנמצאים בבריטניה, אך עיקר הנזק נגרם על ידי צאצאי חיפושית הרהיטים המשותפת.

איך נראית תולעת עץ?

זחלי תולעת הם בדרך כלל צבע לבן שמנת ויש להם גופים מעוקלים. לא סביר מאוד שתוכלו לראות אי פעם זחלים של תולעי עץ, מכיוון שהם נשארים מוסתרים על העץ עד שהם גדלים לחלוטין. חיפושיות משעממות מעץ למבוגרים נראות שונות בהתאם למין שלהן: חיפושית הרהיטים המשותפת היא חיפושית כנפיים חומות, באורך של 3-4 מ"מ בדרך כלל.

מחזור החיים של תולעת עץ

ישנם ארבעה שלבים בהתפתחות תולעי עץ: ביצה, זחל, גולם וחיפושית בוגרת.

חיפושיות עץ משעממות נקבות מבוגרות אוהבות להטיל ביצים על פני העץ או ממש מתחת לפני השטח בתוך נקבוביות, סדקים ונקיקים. בטוחים בתוך העץ, הזחלים ניזונים מהעץ (וגורמים נזק!) למשך מספר שנים עד שהם מתנערים ובוקעים כחיפושיות. כאשר הגיעו לבגרות דור החיפושיות החדש עוזב את בטיחות העץ כדי להתרבות, כאשר הנקבות הבוגרות מוכנות הן מחפשות משטח עץ מתאים להטיל את ביציהן, מחזור החיים ממשיך וגורם נזק נוסף.

 

כיצד ניתן לדעת אם תולעת עץ פעילה?

אם לשפוט אם הנזק שמצאת הוא התפשטות תולעי עץ פעילה או לא, זה תמיד החלק הקשה.

אחת השיטות הפופולריות לבדיקת זיהום של תולעי עץ פעילה היא למלא את חורי היציאה בשעוות דבורים או בנייר טישו, להשאיר אותה למשך שנה ולבדוק אם חיפושיות חוליות בוגרות עברו בשנה הבאה. בין אם תעביר לזה או לא, עדיף תמיד לדבר עם רופא מומחה לפני שתמשיך בטיפול תולעי עץ כלשהו.

איפה אתה יכול למצוא תולעת עץ?

ניתן למצוא תולעי עץ בכל מיני משטחי עץ הכוללים:

– לוחות רצפה

– ריהוט

– קורות / קורות

– גגות עץ

– משטחי עץ צבועים

– כלי עץ

– נגרות וקורות עץ

– עבודות עץ דקורטיביות

– כלי נגינה

קראו עוד על: טיפול נגד טרמיטים